صفحه نخست » انوشه انصاری، اولین ایرانی در فضا

 

ثبت در لیست Favorites

وب‌سايت شخصي انوشه انصاري
وب‌سایت شخصی خانم انوشه انصاری
وبلاگ خانم انوشه انصاری

آخرین مطالب  .  زندگی‌نامه انوشه  .  جایزه ایكس  .  گردشگری فضایی در گذر زمان  .  كپسول فضایی سایوز

انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاریAnousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari 

اولین کسی باشید که مطالب جدید دانش فضایی را میخوانید!
::  عضو شوید  ::

  خوراک‌داغ‌کن دانش فضایی   خوراک دانش فضایی   دانش فضایی در توییتر   دانش فضایی در فرندفید   دانش فضایی در دلیشز   دانش فضایی در فرندفا   دانش فضایی در وی‌ویو   دانش فضایی در گوگل‌ریدر   گروه دانش فضایی در گوگل   دانش فضایی در فیس‌بوک .

 

تولد دوباره

تولد دوباره

جمعه، 14 مهر 1385   انوشه انصاری این روزها با نوشتن خاطرات خود از سفر به فضا مطالب زیادی را به ما آموخته است. این مطلب كه به تازگی روی وب‌لاگ وی منتشر شده، حاوی مطالب آموزنده‌ای درباره شرایط جسمانی افرادی است كه از فضا بازمی‌گردند. شما را به خواندن آن دعوت می‌كنیم.

ادامه »

 

ماجراي بازگشت به زمين

ماجرای بازگشت به زمین

دوشنبه، 10 مهر 1385   بازگشت از فضا، آنهم با کپسول فضایی سویوز داستانی در خور توجه دارد. انوشه انصاری که این مطلب را بلافاصله پس از استقرار در زمین نوشته است به شرایط روحی قبل از فرود و سختی‌های زمان فرود به خوبی اشاره کرده است.

ادامه »

 

رؤياي محقق شده انوشه انصاري

رؤیای محقق شده انوشه انصاری

یکشنبه، 9 مهر 1385   انوشه پیش از پرواز اعتقاداتش را در سه جمله بیان کرده بود تجسم کن، الهام ببخش و دگرگون کن ! او اینک همه این کارها را انجام داده است. زندگی پیگیر او و تلاش‌های شبانه‌روزیش برای تحقق رؤیاهایش اینک الهام بخش بسیاری از مردم جهان شده است. او بنا بر اذعان سازمان‌های فضایی رسمی توانسته است به تغییر دید مردم جهان نسبت به زندگی و اهمیت تحقیقات فضایی کمک کند و در صدر پیشرفتهای فضایی غیر دولتی جهان قرار گیرد.

ادامه »

 

آخرین نوشته انوشه انصاری از فضا

آخرین نوشته انوشه انصاری از فضا

جمعه، 7 مهر 1385   انوشه انصاری پس از صرف آخرین شام در ایستگاه بین‌المللی فضایی ، و در واپسین لحظاتی که میهمان ISS بود, آخرین پست خود را از فضا ارسال کرد. انوشه که عنوان نخستین وبلاگ نویس فضایی را نیز از آن خود کرده است، در این پست عواطف و احساسات خود را از ترک فضا بیان نموده. خواندن این مطلب سرشار از لطف است.

ادامه »

 

آخرین تصاویر دریافتی از بازگشت انوشه انصاری به زمین

آخرین تصاویر دریافتی از بازگشت انوشه انصاری به زمین

جمعه، 7 مهر 1385   کپسول حامل انوشه انصاری و دو خدمه اردوی سیزدهم ISS صبح امروز طبق برنامه به زمین نشست و بدین ترتیب اولین فضانورد ایرانی با موفقیت سفر فضایی خود را به پایان برد. توجه شما را به آخرین تصاویر دریافتی از قسمت پایانی این سفر جلب می کنیم.

ادامه »

 

انوشه انصاری در خانه

انوشه انصاری در خانه

جمعه، 7 مهر 1385   سرانجام سفر 10 روزه انوشه انصاری پایان پذیرفت و مسافر شجاع ما به خانه بازگشت. انوشه انصاری به همراه دو خدمه اردوی سیزدهم سوار بر کپسول فضایی سویوز TMA-8 ایستگاه فضایی را به مقصد استپهای شمالی قزاقستان ترک کردند و ساعاتی بعد مورد استقبال خدمه زمینی و دوستان و اقوام خود قرار گرفتند.

ادامه »

 

گذشت روزها در فضا

گذشت روزها در فضا

پنجشنبه، 6 مهر 1385   تنها چند ساعتی به پایان سفر تاریخی انوشه انصاری به فضا باقی مانده است. در این فرصت کوتاه بد نیست سری به نوشته‌های انوشه بزنیم و ببینیم آنها روزهای خود را چگونه در ایستگاه بین‌المللی فضایی سپری می‌کنند.

ادامه »

 

فيلمهاي انوشه انصاري از ايستگاه بين‌المللي فضايي

فیلمهای انوشه انصاری از ایستگاه بین‌المللی فضایی

پنجشنبه، 6 مهر 1385   خلاصه انتظارها به پایان رسید و انوشه انصاری چند كلیپ ویدئویی از فضا به زمین ارسال كرد. توجه شما را به تماشای این فیلمهای كوتاه جلب می‌كنیم.

ادامه »

 

برنامه زمان‌بندي بازگشت انوشه انصاري به زمين

برنامه زمان‌بندی بازگشت انوشه انصاری به زمین

چهارشنبه، 5 مهر 1385   هرچند سفر  انوشه انصاری از لحظه پرتاب تا رسیدن و الحاق به ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) حدود دو روز به درازا انجامید اما بازگشت وی به زمین تنها حدود 3.5 ساعت طول خواهد كشید.

ادامه »

 

جديدترين تصاوير از فضا، توسط انوشه انصاري

جدیدترین تصاویر از فضا، توسط انوشه انصاری

سه‌شنبه، 4 مهر 1385   انوشه انصاری كه كم كم به پایان سفر 10 روزه فضایی خود نزدیك می‌شود، عكسهای جدیدی از آن بالا برای ما ارسال كرده است. این تصاویر، زیبا و آموزنده هستند. از شما دعوت می‌شود این تصاویر را ملاحظه فرمایید.

ادامه »

 

جزئياتي از زندگي در فضا

جزئیاتی از زندگی در فضا

دوشنبه، 3 مهر 1385   انوشه انصاری، نخستین بانوی گردشگر فضایی جهان كه این روزها لحظات خوشی را در ایستگاه بین‌المللی فضایی طی می‌كند، جزئیاتی از روش زندگی در فضا را برای شما بازگو خواهد كرد كه شاید در نوع خود بی‌نظیر باشند.

ادامه »

 

گزارشي از برگزاري سمينار پژوهشگاه هوافضا و مجله نجوم درباره انوشه انصاري

گزارشی از برگزاری سمینار پژوهشگاه هوافضا و مجله نجوم درباره انوشه انصاری

دوشنبه، 3 مهر 1385   پژوهشگاه هوافضا به عنوان بازوی تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای فعالیتهای ترویجی و حمایتی خود از اندیشمندان، پژوهشگران و فعالان عرصه هوافضا، با حمایت از سمیناری كه مجله نجوم درباره سفر خانم انوشه انصاری به فضا ترتیب داده بود، موجبات اطلاع‌رسانی صحیح درباره یك سفر فضایی را برای عموم مردم به وجود آورد.

ادامه »

 

ماجراي سفر به آن بالا

ماجرای سفر به آن بالا

دوشنبه، 3 مهر 1385   از زمانی كه كپسول فضایی سایوز TMA-9، انوشه انصاری و همسفرانش را در مدار قرار داد تا وقتی كه سایوز اندك اندك به ایستگاه بین‌المللی فضایی نزدیك شد و سرانجام به آن ملحق گردید، لحظات سخت و ناراحت‌كننده‌ای سفر رؤیایی فضانورد ما را خراب كرده بود. داستان را از قلم انوشه بخوانید.

ادامه »

 

بيانيه پژوهشگاه هوافضا درباره سفر انوشه انصاري به فضا

بیانیه پژوهشگاه هوافضا درباره سفر انوشه انصاری به فضا

شنبه، 1 مهر 1385   پژوهشگاه هوافضا، بازوی تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه هوافضا به مناسبت سفر خانم انوشه انصاری به فضا كتابچه‌ای را در سمینار روز پنجشنبه، 30 شهریور 1385 منتشر نمود. در این كتابچه بیانیه‌ای آمده است كه متن كامل آن را در ادامه خواهید خواند.

ادامه »

 

سلام به جهان

سلام به جهان

شنبه، 1 مهر 1385   انوشه انصاری اولین وبلاگ نویس فضایی است كه خاطرات و تجربیات خود را از فضا مستقیماً با مردم در میان می‌گذارد. بسیاری از پستهای خانم انصاری حاوی نكات و ظرایف زیبایی است كه تنها یك چشم شرقی قادر به دیدن آنهاست. شما را به دیدن صحنه‌هایی از این تابلوی زیبا دعوت می‌كنیم.

ادامه »

 

همراه با نخستین فضانورد ایرانی

همراه با نخستین فضانورد ایرانی

جمعه، 31 شهریور 1385   ایستگاه بین‌المللی فضایی اینک میهمان جدیدی دارد میهمانی که ISS را در پایان رویایی طولانی و از پس تلاشی طاقت‌فرسا و تحسین‌برانگیز ، خانه موقت خود ساخته است. به راستی چه کسی می‌تواند این احساس غرور‌انگیز را نادیده انگارد.

ادامه »

 

ايميلي از فضا

ایمیلی از فضا

پنج‌شنبه، 30 شهریور 1385   در چند روزی كه انوشه انصاری سوار بر اسب آهنین خود، آرام آرام به ایستگاه بین‌المللی فضایی نزدیك می‌شد، به اینترنت دسترسی نداشت و پیتر دیاماندیس به جای او در وبلاگ انوشه می‌نوشت. چند ساعتی پس از اینكه انوشه به ISS رسید و اینترنت در دسترسش قرار گرفت، نامه‌نگاری جالبی با پیتر كرده است. خواندن این دو نامه خالی از لطف نیست.

ادامه »

 

انوشه انصاري قدم به داخل ايستگاه بين‌المللي فضايي گذاشت

انوشه انصاری قدم به داخل ایستگاه بین‌المللی فضایی گذاشت

چهارشنبه، 29 شهریور 1385   «انوشه انصاری» اولین فضاگرد زن ایرانی به همراه دو فضانورد آمریكایی و روسی دقایقی قبل به ایستگاه بین‌المللی فضایی قدم گذاشتند.

ادامه »

 

انوشه در يك قدمي ايستگاه بين‌المللي فضايي

انوشه در یك قدمی ایستگاه بین‌المللی فضایی

چهارشنبه، 29 شهریور 1385   ناو فضایی سایوز TMA-9 با موفقیت به ایستگاه بین‌المللی فضایی رسید. امروز صبح الحاق سایوز به ایستگاه بین‌المللی فضایی تایید شد و انوشه تا ساعاتی دیگر وارد خانه جدید خود در فضا خواهد شد.

ادامه »

 

روزي كه سرانجام از راه رسید

روزی كه سرانجام از راه رسید

سه‌شنبه، 28 شهریور 1385   انوشه انصاری ساعاتی پیش از ترك زمین با مردم سیاره مادری درددل كرده است. امروزه علی‌رغم گذشت سالها از آغاز عصر فضا و پیشرفتهای چشمگیر تكنولوژیكی، هنوز هم سفرهای فضایی كاملاً امن نیستند. با انوشه همراه شوید تا بار سنگینی كه بر قلب او نشسته است، امیدها و آرزوهایش، دلتنگیها و شادیهایش را با شما در میان بگذارد.

ادامه »

 

انوشه انصاري در مدار

انوشه انصاری در مدار

دوشنبه، 27 شهریور 1385   انوشه انصاری امروز صبح رؤیای دیرینه خود را به جامه عمل درآورد. طبق برنامه از پیش اعلام شده پرتابگر فضایی سایوز رأس زمان مقرر آتش شد و انوشه و دو همسفر فضانوردش را راهی مسیری نمود كه به ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) ختم می‌شود.

ادامه »

 

دو فضانورد همسفر انوشه انصاری، تبحر و رفتار حرفه‌ای وی را ستودند

دو فضانورد همسفر انوشه انصاری، تبحر و رفتار حرفه‌ای وی را ستودند

دوشنبه، 27 شهریور 1385   میخائیل تیورین، فرمانده ناو فضایی سایوز TMA-9 و كیهان‌نورد روسی به همراه مایكل لوپز الگریا، مهندس پرواز و فضانورد آمریكایی، آمادگی و مهارت باورنكردنی انوشه انصاری، چهارمین گردشگر فضایی جهان را ستودند.

ادامه »

 

وداع گرم و احساسي انوشه انصاري با خانواده‌اش

وداع گرم و احساسی انوشه انصاری با خانواده‌اش

یكشنبه، 26 شهریور 1385   انوشه انصاری تنها 6 ساعت قبل از پرواز تاریخی خود به فضا، برای آخرین بار با خانواده‌اش دیدار كرد. این دیدار كه از پشت یك دیوار شیشه‌ای صورت پذیرفت سرشار از ابراز احساسات عمیق و گرم انوشه و خانواده‌اش بود.

ادامه »

 

بیانیه سازمان فضایی ایران در مورد سفر خانم انوشه انصاری

بیانیه سازمان فضایی ایران در مورد سفر خانم انوشه انصاری

یكشنبه، 26 شهریور 1385   سازمان فضایی ایران به عنوان متولی بخش فضا در کشور ضمن انتشار اعلامیه‌ای از فعالیتهای خانم انوشه انصاری به دلیل حمایت از بخش خصوصی در توسعه ناوگان فضایی تقدیر كرد و برای ایشان سفری خوب و سلامت به ایستگاه بین‌المللی فضایی آرزو نمود.

ادامه »

 

تحقیقات علمی انوشه انصاری در فضا

تحقیقات علمی انوشه انصاری در فضا

شنبه، 25 شهریور 1385   شرکت اسپیس ادونچرز (ماجراجوییهای فضایی) که قرار است در ازای دریافت مبلغی که حدس زده می‌شود حدود 20 میلیون دلار باشد، انوشه انصاری را به عنوان چهارمین گردشگر فضایی یا فضاگرد به ایستگاه بین‌المللی فضایی ببرد، اعلام کرد توافق نامه‌ای بین انوشه انصاری و آژانس فضایی اروپا به امضا رسیده است که بر اساس آن قرار است انوشه در طی اقامت 8 روزه خود در ISS، آزمایشاتی علمی برای esa انجام دهد.

ادامه »

 

بهای یک رویا

بهای یک رویا

جمعه، 24 شهریور 1385   این روزها زیاد این سوال را می‌شنویم که اگر من به جای انوشه انصاری بودم با این پول چه کارها که نمی‌کردم و یا اینکه مگر سفر یک گردشگر فضایی به مدار چقدر مهم است یا حرف‌هایی از این دست. شاید لازم بود که مطلبی برای پاسخ به این پرسش‌ها نوشته شود اما اینک انوشه برروی وبلاگ خود مطلبی منتشر کرده که به نظر می‌رسد با مرور آن، پاسخ بسیاری از این سوالها داده می‌شود.

ادامه »

 

بايكنور، مكاني رؤيايي در انتهاي راهي بسيار سخت

بایكنور، مكانی رؤیایی در انتهای راهی بسیار سخت

چهارشنبه، 22 شهریور 1385   انوشه انصاری كه تا كمتر از یك هفته دیگر عنوان نخستین فضانورد ایرانی را از آن خود خواهد كرد، در اقدامی جذاب، دست به انتشار وبلاگی زده است تا خوانندگان از نزدیك با احساسات و هیجانات یك سفر فضایی آشنا شوند. گروه "دانش فضایی" با توجه به اهمیت مطالب منتشر شده در این وبلاگ، هر از چند گاهی جالبترین پستهای منتشر شده را ترجمه و در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار خواهد داد. در ادامه یكی از زیباترین مطالب منتشر شده تا این لحظه را خواهید خواند.

ادامه »

 
سمینار ماهنامه نجوم درباره سفر انوشه انصاري، نخستین فضانورد ایرانی
سمینار ماهنامه نجوم درباره سفر انوشه انصاری، نخستین فضانورد ایرانی
Anousheh Ansari , Shahram Yazdanpanah , Babak amin tafreshi , Pouria nazemi

دوشنبه، 20 شهریور 1385   انوشه انصاری روز 27 شهریور سفر تاریخی خود به ایستگاه بین‌المللی فضایی را آغاز خواهد کرد تا ضمن کسب عنوان نخستین بانوی فضاگرد جهان به نخستین ایرانی بدل شود که قدم به فراسوی جو زمین نهاده است. ماهنامه نجوم با توجه به اهمیت این سفر تاریخی سمینار شهریور ماه خود را به این موضوع مهم اختصاص داده است.

ادامه »

 
سفري براي نديدن مرزها
سفری برای ندیدن مرزها

دوشنبه، 13شهریور 1385   انوشه انصاری : «معتقدم دیدن زمین همانند کره‌ای آبی و شناور در میانه فضا، برای بیننده افق‌های جدیدی از زندگی را روشن خواهد کرد. شما می توانید ببینید که دنیای ما در مقایسه با جهان چقدر کوچک و زندگی ما در اینجا تا چه حد شکننده است ... از فضا زمین یک سیاره است و شما نمی‌توانید هیچ مرزی یا هیچ فردیتی را در آن پیدا کنید تمام آنچه شما می‌بینید یک زمین آبی بزرگ و زنده است ...و هر کاری که شما در گوشه‌ای از آن می‌کنید بر تمامی این سیاره تأثیر خواهد گذاشت»

ادامه »

 

پرواز انوشه انصاري 4 روز به تعويق افتاد

پرواز انوشه انصاری 4 روز به تعویق افتاد

شنبه، 11 شهریور 1385   پرتاب سایوز TMA-9 كه قرار است اولین بانوی گردشگر فضایی را با خود به ایستگاه بین‌المللی فضایی واقع در مداری به ارتفاع 400 كیلومتر بالاتر از سطح زمین حمل نماید، چهار روز به تعویق افتاد.

The launch of the Russian spacecraft scheduled to carry the first female space tourist into orbit has been postponed by four days, according to the Russian space agency. The craft is now slated to blast off on Sept. 18 and will travel to the international space station.
The Russian space agency on Thursday postponed by four days its launch next month of a Soyuz capsule carrying an American who is the first female space tourist to the international space station, a spokesperson said.
The postponement until Sept. 18 follows repeated delays in the launch of the space shuttle Atlantis to the ISS. That launch, initially scheduled for Aug. 27, was pushed back to an unspecified date because of Tropical Storm Ernesto and a lightning strike at Cape Canaveral, Fla.
Damage Check
Spokesperson Igor Panarin confirmed the Soyuz postponement to The Associated Press, but did not comment on the reason. The news agency RIA-Novosti quoted him as saying "the decision was taken in connection with the postponement of the launch of the shuttle Atlantis."
NASA will do a damage check Thursday to make sure Ernesto caused no harm, then will fine-tune its launch times. It could try a liftoff Sept. 6, 7, or 8.
Riding in the Soyuz TMA-9 capsule will be Anousheh Ansari, an Iranian-born U.S. entrepreneur who is traveling as a space tourist. Ansari's contract bars her from revealing the trip's cost, but she noted previous space tourists have paid some $20 million.
In the capsule with her will be Russian cosmonaut Mikhail Tyurin and Spanish-born U.S. astronaut Miguel Lopez-Alegria. Ansari will spend 10 days before returning to Earth with its current crew, Pavel Vinogradov and Jeff Williams, who have been aboard since April 1.
Fourth Space Tourist
Ansari, who with her husband co-founded the Texas-based company Telecom Technologies, is following in the path of space tourists Dennis Tito, Mark Shuttleworth and Greg Olsen, who also traveled to the international space station aboard Russian capsules.
The Russians were worried that a shuttle launch past Sept. 7 would force them to change their Soyuz launch date and land in the dark of night -- something they did not want to do because they have a new private firm handling capsule recovery. However, in negotiations, they determined NASA's mission would not interfere as long as the shuttle left the station by Sept. 17.
During the long shutdown of the U.S. space program after the breakup of the shuttle Columbia in 2003, Russia's Soyuz manned spacecraft and unmanned Progress cargo ships were the only way to send new crew members and supplies to the space station.

ادامه »

 

رؤياي كودكي انوشه انصاري به واقعيت نزديك مي‌شود

رؤیای كودكی انوشه انصاری به واقعیت نزدیك می‌شود

پنج‌شنبه، 9 شهریور 1385   مانند بسیاری از کودکانی که روی زمین زندگی می‌کنند، انوشه انصاری نیز همیشه رؤیای ستارگان را در سر می‌پرورانده است. کمتر از یک ماه آینده انوشه گام بزرگی را برای نزدیک شدن به رؤیاهای خود برخواهد داشت. این بانوی ایرانی مقیم آمریکا ، با کپسول سایوز عازم مدار زمین و ایستگاه بین المللی فضایی خواهد شد تا علاوه بر آنکه نخستین فضانورد ایرانی لقب گیرد عنوان اولین بانوی جهانگرد فضایی را نیز به خود اختصاص دهد.

ادامه »

انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاریAnousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari 

انوشه انصاري باعث ايجاد تغييراتي در كپسول فضايي سايوز شد

انوشه انصاری باعث ایجاد تغییراتی در كپسول فضایی سایوز شد

یكشنبه، 5 شهریور 1385   چهارشنبه هفته گذشته و پس از تایید ضمنی سفر فضایی خانم انوشه انصاری به جای دایسوكه انوموتو كه به دلایل پزشكی زمین‌گیر شد، مقامات روسی اعلام كردند كه مهندسان آژانس فضایی روسیه سرگرم انجام اصلاحات لازم روی كپسول فضایی سایوز TMA-9 هستند تاشرایط لازم برای سفر اولین فضانورد ایرانی محیا شود.

ادامه »

انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاریAnousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari 

انوشه انصاری به جای دایسوكه انوموتو راهی فضا خواهد شد

سه‌شنبه، 31 مرداد 1385   «دایسوكه انوموتو» كه می‌رفت تا نخستین توریست فضایی ژاپنی باشد، به دلیل پاره‌ای مشكلات پزشكی از این سفر هیجان‌انگیز كه قرار بود در پایان شهریور ماه صورت گیرد، جا ماند. انوشه انصاری، بانوی 39 ساله ایرانی كه در حال حاضر مقیم آمریكا است جای انوموتو را در این سفر كه از پایگاه فضایی بایكنور واقع در قزاقستان انجام می‌شود، خواهد گرفت.

ادامه »

انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاری  انوشه انصاریAnousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari 

انوشه انصاري بهار آينده راهي فضا خواهد شد

انوشه انصاری بهار اینده راهی فضا خواهد شد

چهارشنبه، 28 تیر 1385   «انوشه انصاری» نخستین زن گردشگر فضایی بهار اینده راهی فضا می‌شود.سرانجام پس از نزدیك به نیم قرن از نخستین سفر فضایی انسان، شوق پرواز، یك ایرانی را نیز به عبور از مرزهای فضا كشاند.

ادامه »

 

آخرین پستهای منتشر شده دانش فضایی

 

صفحه نخست

رویدادهای فضایی

مقاله‌های علمی

مراكز فضایی دنیا

اینترنت و فضا

ارتباط با ما

درباره دانش فضایی

همكارانتقدیم به
انوشه انصاری
اولین فضانورد ایرانی
از طرف
کیوان زرگری

 

با عضو شدن در لیست علاقهمندان  دانش فضایی، اولین کسی باشید که مطالب این وبسایت را میخوانید:

::  عضو شوید  ::


دوست دانش فضایی شوید

فیدبرنر دانش فضایی فید آر اس اس دانش فضایی دانش فضایی در توییتر دانش فضایی در فیس‌بوک دانش فضایی در دلیشز
دانش فضایی در ویکی‌پدیا دانش فضایی در بلاگر گوگل گروپ دانش فضایی دانش فضایی در گوگل‌باز گوگل ریدر دانش فضایی
دانش فضایی در فرندفا دانش فضایی در فرندفید دانش فضایی در پیغامک دانش فضایی در وی‌ویو دانش فضایی در بیپ‌فا

نظر خود را درباره دانش فضایی به آلکسا بگویید

 

" دانش فضایی " از اشخاص حقیقی یا حقوقی زیر كه با حمایتهای مالی و معنوی خود باعث تشویق و دلگرمی ما در انجام این هدف بزرگ شده‌اند صمیمانه تشكر می‌نماید:

  پرتال بانوان ايران        شبكه دي

 برداشت از مطالب وب‌سایت  دانش فضایی  به شرط ذكر منبع و ایجاد لینك به صفحه مطلب مورد نظر،  آزاد است