دانش فضایی

دانش فضایی

صفحه نخست . رویدادهای فضایی . رؤياي كودكي انوشه انصاري به واقعيت نزديك مي‌شود

 

یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

این مطلب تا کنون ۱۷۷۴۵ بار خوانده شده است

پنج‌شنبه، 9 شهريور 1385

رؤياي كودكي انوشه انصاري به واقعيت نزديك مي‌شود

 
رؤياي كودكي انوشه انصاري به واقعيت نزديك مي‌شود

مانند بسیاری از کودکانی که روی زمین زندگی می‌کنند، انوشه انصاری نیز همیشه رؤیای ستارگان را در سر می‌پرورانده است. کمتر از یک ماه آینده انوشه گام بزرگی را برای نزدیک شدن به رؤیاهای خود برخواهد داشت. این بانوی ایرانی مقیم آمریکا ، با کپسول سایوز عازم مدار زمین و ایستگاه بین المللی فضایی خواهد شد تا علاوه بر آنکه نخستین فضانورد ایرانی لقب گیرد عنوان اولین بانوی جهانگرد فضایی را نیز به خود اختصاص دهد.

 

وب‌سايت شخصي انوشه انصاري
وب‌سايت شخصي خانم انوشه انصاري
 

آخرين مطالب  .  زندگي‌نامه انوشه  .  جايزه ايكس  .  گردشگري فضايي در گذر زمان  .  كپسول فضايي سايوز

انوشه انصاري  انوشه انصاري  انوشه انصاري  انوشه انصاري  انوشه انصاري  انوشه انصاريAnousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari  Anousheh Ansari 

. منبع :خبرگزاری AP – استیون گاترمن  .

انوشه انصاری بر بازوان خود نشانه‌ای شامل 2 پرچم ایران و امریکا را حمل خواهد کرد

مانند بسیاری از کودکانی که روی زمین زندگی میکنند،  انوشه انصاری نیز همیشه رؤیای ستارگان را در سر میپرورانده است. کمتر از یک ماه آینده انوشه گام بزرگی را برای نزدیک شدن به رؤیاهای خود برخواهد داشت. این بانوی ایرانی مقیم آمریکا ، با کپسول سایوز عازم مدار زمین و ایستگاه بین المللی فضایی خواهد شد تا علاوه بر آنکه نخستین فضانورد ایرانی لقب گیرد عنوان اولین بانوی جهانگرد فضایی را نیز به خود اختصاص دهد. شاید مهمترین لحظه این سفر برای او زمانی باشد که برای نخستین بار سیاره مادری را همچون کره آبی و زیبایی در مقابل تاریکی بیانتهای فضا به تماشا بنشیند.انوشه 39 ساله این موضوع را در کنفرانسي خبری که روز چهارشنبه در مرکز تمرین‌هاي فضايي کیهاننوردان در نزدیکی مسکو انجام شد، بیان داشت.
مطابق برنامه، انوشه به همراهکیهاننورد روسی میخاییل تورین و فضانورد آمریکایی میگل لوپز آلیگری با کپسول فضايي سایوز TMA-9 به ایستگاه فضایی بين‌المللي (ISS)خواهد رفت و 10 روز بعد به همراه خدمه قبلی ایستگاه، پاول وینگرداف و جف ویلیامز به زمین باز خواهد گشت.

قرار است سایوز روز 14 سپتامبر به مدار زمین پرتاب شود اما این تاریخ ممکن است به دلیل مشكلاتي كه در پرتاب شاتل فضایی آتلانتیسبه وجود آمده است، چند روزي جابه‌جا شود. این تاخیر چند روزه چیزی را عوض نمیکند و رؤیای شيرين انوشه به زودي به حقیقت خواهد پیوست،رؤیایی که به گفته انوشه در قلب و روح او جای گرفته است.

انوشه در باره این سفر میگوید:«همیشه از دیدن زیباییهای آسمان لذت میبردم و از خود میپرسیدم آنجا چه چیزهایی منتظر ما است و آيا کسانی مانند من از آن بالا و جایی فراسوی زمین همین سؤال را از خود مي‌پرسند؟» او در ادامه مي‌افزايد: «امیدوارم این سفر به من کمک کند تا درک بهتری نسبت به فضا پیدا کنم»

انوشه انصاری با این سفر پس از دنیس تیتو ، مارک شاتل ورت و گرگ اولسون ، چهارمین گردشگر فضایی خواهد بود که با کمک کپسولهای روسی به ایستگاه فضایی سفر میکند.یکی از سرمایهگذاران سفر او مؤسسه پرودا است که انصاری و خانوادهاش برای گسترش فعالیتهای فضایی بنیان نهادهاند. این خانواده پیش از این با تقبل پرداخت جایزه 10 میلیون دلاری انصاری-X که در سال 2004 به نخستین سفینه فضایی غیر دولتی (سفینه فضایی شماره 1) تعلق گرفت، به نوعي پايه‌گذارعصر جدید سفرهای فضایی غیر دولتی هستند.

انصاری بر بازوان خود نشانهای شامل 2 پرچم ایران و امریکا را حمل خواهد کرد و خود معتقد است هر دوي این کشورها چیزهایی را در اختیار او قرار دادهاند تا او تبدیل به انوشه امروز شود.انوشه انصاری از 16 سالگی به امریکا مهاجرت کرده است. اما او مي‌گويد: «من احساس نزدیکی زیادی با مردم و فرهنگ ایرانی دارم»
سفر او تاکنون با بازتاب گستردهای در رسانههایمكتوب ایران و تلويزيون دولتي اين كشورمواجه نشده است. تنها ماهنامه نجوم، در شماره آگوست خود مقاله (مصاحبهای ) در باره وی چاپ کرد و در آن اشاره نمود که این اتفاق باعث افتخار و غرور است که یك ایرانی به فضا سفر خواهد کرد.

انوشه انصاری امیدوار است سفر و زندگیاش الهام بخش مردم جوان در گوشه و کنار جهان باشد و به ویژهتأثير مثبتي بر زندگي زنان و کودکان بگذارد.
از برنامههای علمی او در مدار، تهیه فیلمی درباره قوانین فیزیک در بیوزنی برای مدارس و انجام آزمایشهایی در خصوص رشد میکروبها در حالت بیوزنی و نحوه احساس درد در فضا است.

قابل ذکر است برنامه تلوزیونی آسمان شب در صدد است تا گفتگویی تلفنی با انوشه انصاری پیش از پرتاب و در صورت امکان از ایستگاه فضایی بين‌الملليبرقرار سازد.
 

. پوريا ناظمي، روزنامه‌نگار علمي، مدرس و مروج نجوم  .

ارسال به بالاترین  ارسال به دنباله  ارسال به فیس‌بوک  ارسال به دلیشز  ارسال به گوگل بوکمارک  ارسال به گوگل باز  ارسال به کلوب دات کام  


آخرین مطالب منتشر شده در دانش فضایی

چند مطلب تصادفی از دانش فضایی

نظر شما چیست؟                         
 
*  نام و نام خانوادگی
*  پست الکترونیک
(نمایش داده نخواهد شد)
آدرس وبگاه

دانش فضایی همواره آماده پاسخگویی به پرسش‌های شما درباره مقالات منتشر شده٬ است .

شما همچنین می‌توانید با استفاده از این فرم اطلاعات تکمیلی خود را درباره این مطلب با سایر خوانندگان دانش فضایی به اشتراک بگذارید.

 

صفحه نخست

رویدادهای فضایی

مقاله‌های علمی

مراكز فضایی دنیا

اینترنت و فضا

ارتباط با ما

درباره دانش فضایی

انوشه انصاری

ایران در فضا

رادیو دانش فضایی

تلویزیون دانش فضاییآخرین مطلب:

 

RSS Feed

با عضو شدن در لیست علاقمندان دانش فضایی، اولین کسی باشید که مطالب این وب‌سایت را می‌خوانید٬ می‌بینید یا می‌شنوید:

::  عضو شوید  ::


دوست دانش فضایی شوید

فیدبرنر دانش فضایی دانش فضایی در توییتر دانش فضایی در فیس‌بوک دانش فضایی در فرندفا دانش فضایی در پیغامک 

تبلیغات
موسسه طبیعت آسمان شب٬ فروشنده انواع تلسکوپ و دوربین دوچشمی٬ میکروسکوپ٬ لوازم عکاسی٬ سه پایه و مقر٬٬ کتاب و پوستر و طراح و سازنده انواع رصدخانه و آسمان نما
خرید و فروش انواع تلسکوپ
 

 

معرفی یک کتاب فضایی
معاهدات و اصول فضای ماورای جو سازمان ملل متحد
معاهدات و اصول ماورای جو سازمان ملل متحد

 

دانشنامه فضایی٬ سازمان فضایی ایران
مجله نجوم
پارس اسکای

آویا٬ پایگاه اطلاع‌رسانی هوافضای ایران

نظر خود را درباره دانش فضایی به آلکسا بگویید

قطار وبگردی

ايروشاپ٬ اولين فروشگاه اينترنتي تخصصي مهندسي هوافضا

پرسش و پاسخ‌های کانوت

صفحه نخست   .  درباره دانش فضایی   .  نقشه سايت   .  تماس با دانش فضایی  انوشه انصاری٬ بانوی ایرانی در فضا

 برداشت از مطالب وب‌سايت   دانش فضایی  به شرط ذكر منبع و ايجاد لينك به صفحه مطلب مورد نظر،  آزاد است