دانش فضایی

دانش فضایی

صفحه نخست . مقاله‌های علمی . نجوم و سیاره‌شناسی . سه روز تاریکی؟

 

جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۸

این مطلب تا کنون ۵۵۵۷۹ بار خوانده شده است

یکشنبه٬ ۵ آذر ۱۳۹۱

سه روز تاریکی؟

 
سه روز تاریکی؟

آیا در پایان سال میلادی جاری زمین ۳ روز کامل در تاریکی فرو خواهد رفت؟ آیا این نشانه‌ای از پایان جهان است؟ آیا اصولا جهان امسال به پایان می‌رسد؟ آیا توجیهات پیچیده گفته شده برای این موضوع با واقعیتهای علمی منطبق هستند؟

 

بشقاب‌های پرنده‌ای که از سوی تمدن‌های دیگر به ما سر می‌زنندآیا در پایان سال ۲۰۱۲ زمین سه روز کامل در تاریکی فرو خواهد رفت؟
همه شما که این مطلب را می‌خوانید حتما چند باری با موضوعات شبه علم مواجه شده‌اید. در شهریور ماه مریخ به اندازه ماه کامل در آسمان ظاهر می‌شود، بشقاب‌های پرنده‌ای که از سوی تمدن‌های دیگر به ما سر می‌زنند و گاهی تعدادی را می‌دزدند، یک شرکت نوشابه‌سازی تبلیغ خود را روی ماه می‌اندازد، طالع‌بینان با بررسی وضعیت ستاره‌ها و تاثیر آنها زندگی شما را پیش‌بینی می‌کنند، جهان در سال ۲۰۱۲ طبق پیش‌بینی مایاها و به دلیل وضعیت قرارگرفتن زمین در آسمان و تغییر قطبین مغناطیسی‌اش به پایان می‌رسد و ده‌ها مورد دیگر.

شبه‌علم برای آن‌که راه خود را به میان مردم باز کند تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی دارد. یکی از روش‌ها این است که تفسیر غلطی از داده‌های علمی ارائه می‌دهد. برای مثال برخی از طالع‌بینان ستاره‌ای به شما می‌گویند علت تاثیر ستاره‌ها بر سرنوشت شما تاثیر نیروی گرانش آنها بر شماست و جزر و مد دریاها در اثر نیروی کشندی ماه را هم شاهدی بر صحت ادعای خود می‌آورند.

دانش فضایی از شما دعوت می‌کند برنامه رادیویی زیر درباره همین موضوع را نیز بشنوید:
از تاریکی سه‌روزه تا پایان جهان٬ (کافه فضایی هشتم)
از تاریکی سه ‌روزه
تا پایان جهان

اما آنها آگاهانه یا از روی جهالت فراموش می‌کنند نیروی گرانش چگونه عمل می‌کند و چگونه تاثیر آن با عکس مجذور فاصله رابطه دارد و آنچه درباره ماه صادق است درباره سیاره‌ها و ستاره‌های دور دست عمل نمی‌کند.

آنها ساده‌ترین بخش مکانیک مدارهای سماوی را برای توجیه حرفهای خود نادیده می گیرند.گاهی آنها بخشی از یک واقعیت علمی را انتخاب و بخش‌هایی را به دلخواه حذف می‌کنند تا تئوری خود را موجه جلوه دهند.

 مثلا در نمونه ظهور مریخ در ابعاد ماه کامل در شهریور ماه آنها بخش عمده‌ای از داستان خود را از خبری مربوط به چند سال پیش برداشته‌اند که در آن اعلام شده بود در آن سال بخصوص مریخ به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین می‌رسد که دو ماه در آسمان تنها یک بازی زیبا با کلمات است.این فاصله خود فقط چند کیلومتری نزدیک‌تر از فاصله مریخ نسبت به رکوردهای قبلی خود بوده است.

در خبرهای آن سال اعلام شده بود که اگر با تلسکوپی با بزرگنمایی مشخصی به مریخ نگاه کنید درون تلسکوپ، مریخ را به ابعاد ماه کامل خواهید دید. اما شایعه‌پردازان این بخش و همچنین بخشی را که مربوط به زمان این رویداد بود، حذف کردند و هر سال نامه‌هایی مبنی بر این‌که این اتفاق می‌افتد و مریخ ناگهان به اندازه ماه کامل در آسمان شب دیده می‌شود را منتشر می‌کنند.


گاهی قطعاتی با تفسیرهای اشتباه و آمیخته به برخی از اطلاعات غلط در کنار هم قرار می‌گیرند تا داستانی جعلی را منطقی جلوه دهند.مثلا در داستان‌های مربوط به پایان دنیا در شب یلدای امسال، تفسیر غیردقیقی از یک تقویم باستانی، تعدادی اطلاعات بی‌ربط نظیر این‌که در شب یلدا و انقلاب زمستانی خورشید، زمین ومرکز کهکشان در یک راستا قرار می‌گیرند (این اتفاق هر سال هنگام انقلاب زمستانی تکرار می‌شود) و این‌که سیارات همگی در یک خط قرار می‌گیرند (این اتفاق امسال نمی‌افتد و اگر زمانی هم رخ دهد هیچ تاثیر گرانشی بر زمین ندارد) را کنار هم قرار می‌دهند تا ادعای خود را توجیه کنند. گاهی نیز کار به نظریه‌های توطئه می‌کشد. در خصوص بشقاب‌های پرنده یا شایعه دستگیری یک یا چند موجود فرازمینی٬ عمده مدارک مدعیان به واسطه اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای است که گویا در اختیار آنها قرار دارد و از پنهانکاری دولت‌ها در مخفی نگهداشتن این موضوع صحبت می‌کنند.

همیشه مقابله و مواجهه با این شایعات کار آسانی نیست. گاهی می‌توان مدارک و ادعاهای آنها را نقد کرد. مثلا زمانی که گفته می‌شود همه سیارات در روز خاصی در یک راستا قرار می‌گیرند، می‌توان نقشه مدار سیارات و وضعیت آنها را به مردم نشان داد و توضیح داد که این اتفاق نمی‌افتد و اگر هم بیفتد برایند نیروی گرانشی وارد بر زمین چقدر می‌شود و این تاثیر چقدر اندک و قابل صرف نظر در مقابل مثلا گرانش فقط ماه که در نزدیک ما قرار دارد، است. یا مثلا اگر به شما بگویند تغییر قطبین مغناطیسی عامل تغییرات بزرگ و نابودی زمین است می‌توان به آنها شواهد مربوط به تغییر قطبین مغناطیسی زمین در طول تاریخ را نشان داد و اشاره کرد این پدیده تازه و عجیبی نیست و زمین بارها آن را تجربه کرده است و تاثیرات آن مشخص و قابل بررسی است و ارتباطی با ادعای مطرح شده ندارد.

گاهی اوقات شایعه‌پردازان برای نفوذ در اذهان مردم، از توصیه و ضرب‌المثلی قدیمی پیروی می‌کنند که اگر می‌خواهید دروغی بگویید که همه باور کنند، باید دروغتان تا حد امکان بزرگ باشد. در این مورد خاص بحث کردن و صحبت کردن درباره این ادعا دشوارتر است چون اصولا حرف معنی داری ارائه نشده است. نمونه اخیری که مردم با آن مواجهند از این دسته است.


° سه شبانه‌‌روز تاریکی
اگر کاربر شبکه‌های اجتماعی بوده یا وبلاگ‌های مختلف داخلی و خارجی را دیده باشید یا مخاطب ایمیل‌های عمومی باشید، حتما با این خبر مواجه شده‌اید که قرار است زمین به مدت سه روز در خاموشی فرو برود. روایت‌های مختلفی از این داستان منتشر شده است. یکی از عمومی‌ترین این موارد را در ادامه می‌بینید:

۳ روز تاریکی زمین؟«دانشمندان ناسا، خاموشی در کل کره زمین به مدت سه روز از تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۱۲ را پیش‌بینی کرده‌اند. این پایان جهان نیست، این همترازی جهان، جایی که خورشید و زمین برای اولین بار همتراز می‌شوند. زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر کرده و سپس به بعد چهارم تغییر مي​کند. در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبه‌رو می‌شود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید. پیش‌بینی شده است این سه روز تاریکی در روزهای ۲۳، ۲۴، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۲ (سوم تا پنجم دی ۱۳۹۱) اتفاق می‌افتد، حفظ آرامش، کنار یکدیگر بودن، مناجات و خواب در این سه روز بهترین کار است و آنهایی که بعد از این واقعه زنده می‌ماند با یک جهان نوین روبه‌رو خواهند شد. خطری که شما را تهدید می‌کند این است که در اثر هراس از این رویداد دچار حادثه شده و از بین بروید. مقامات نمی‌خواهند به دلیل توسعه وحشت عمومی این موضوع را عمومی کنند.»

برخلاف نمونه‌هایی که قبلا اشاره شد، این داستان تنها بر مبنای دروغ‌های شاخدار و حرف‌های بی‌معنی بنا شده است. به طور خلاصه در این متن این ادعاها مطرح می‌شود:
۱ـ ناسا و دانشمندان آن این موضوع را پیش‌بینی کرده است
۲ـ خورشید و زمین برای اولین بار همتراز می‌شوند
۳ـ زمین از بعد سه روز به بعد صفر و بعد به بعد چهار می‌رود
۴ـ در نتیجه زمین (یا جهان؟) سه روز خاموش می‌شوند
در این خصوص مساله تنها اشتباه بودن داده‌ها نیست، بلکه اساسا گزاره‌های موجود هیچ معنی ندارد.

ناسا چه می‌گوید؟
در مورد بند یک کافی است نگاهی به وب‌سایت ناسا بیندازید. هر بار که چنین شایعاتی مطرح می‌شود پای ناسا هم به میان باز می‌شود که دلیل عمده آن هم این است که ناسا برای بسیاری از مردم به عنوان عالی‌ترین مرکز پژوهشی و علمی جهان شناخته می‌شود (که البته این طور نیست) طراحان به نظر هیچ وقت نام مراکز علمی و پژوهشی دیگر را نشنیده‌اند و همه چیز را به ناسا ارتباط می‌دهند.

آیا زمین و جهان سه روز تاریک خواهد شد؟


طبیعی است تنها چیزی که در مجموعه ناسا در این باره پیدا خواهید کرد خبر و توضیحی است که بیان می‌کند این مساله هیچ سندیتی ندارد و چنین حرفی بی‌معنی است. در بخش ۲ و ۳، گزاره‌هایی که دلایل این رویداد را مطرح می‌کنند در واقع گزاره‌هایی بی‌معنی هستند. نه به این معنی که در آنها اشکالی وجود دارد بلکه به این معنی که اساسا این جملات هیچ معنی مشخصی ندارند. وقتی گفته می‌شود زمین و خورشید همتراز می‌شوند با چه چیزی همتراز می‌شوند؟

از هندسه مقدماتی به یاد داریم که همیشه میان دو نقطه می‌توان یک خط مستقیم رسم کرد. در این مورد بین خورشید و زمین نیز همواره می‌توان خط مستقیمی را رسم کرد اما وقتی صحبت همترازی است، ابتدا باید ببینیم این تراز در مقایسه با کدام جسم سومی مطرح می‌شود؟ هیچ. اگر به موضوعات مشابه برگردیم مشابه این ادعا را در دو مورد درباره ادعاهای سال ۲۰۱۲ می‌بینیم که در آنها اشاره شده است که زمین و خورشید و دیگر سیارات منظومه شمسی همگی در یک راستا قرار می‌گیرند و ادعای دیگر این‌که خورشید و زمین و مرکز کهکشان در یک راستا قرار می‌گیرند.

اگر چه در ادعاهای مربوط به این داستان به هیچ یک از این دو اشاره‌ای نشده است اما حتی با فرض قبول آن باید گفت اول این‌که در سال جاری چنین همخطی عمومی بین سیاره‌ها رخ نخواهد داد و دوم این‌که رخ دادن چنین همخطی هیچ تاثیری بر زمین نخواهد داشت (می‌توانید با کمک فرمول‌های عمومی مربوط به گرانش، تفاوت نیروی گرانشی که به سیاره ما وارد می‌شود را در این شرایط با هر شرایط دلخواه دیگر مقایسه کنید).

زمین در انقلاب زمستانی، برای نیم‌کره شمالیسوم این‌که هر سال و هنگام انقلاب زمستانی در نیمکره شمالی، زمین و خورشید و مرکز کهکشان تقریبا در یک راستا قرار می‌گیرند (مرکز کهکشان جایی در منطقه صورت فلکی قوس و در فاصله حدود ۲۸ هزار سال نوری از ما قرار دارد).

هر سال خورشید در مسیر حرکت ظاهری خود به دور زمین روی دایره البروج در اول دی ماه تقریبا در جایی قرار می‌گیرد که زمین ـ خورشید و این ناحیه تقریبا در یک راستا هستند و البته ۶ ماه بعد بار دیگر این همخطی به شکل معکوس قرار می‌گیرد و خورشید ـ زمین و این منطقه در یک راستا قرار دارند و این هنگامی است که شما شب هنگام می‌توانید به رصد این بخش از آسمان بپردازید.
(وضعیت زمین نسبت به خورشید و تغییر فصلها)

گزاره بعدی حتی از این هم بی معنی تر است. این‌که ما در بعد سوم قرار داریم و به بعد صفر و بعد چهار نقل مکان می‌کنیم مطلقا عباراتی بی معنی هستند. جهان ما ساختاری چهاربعدی دارد. سه‌‌بعد آن ماهیت فضایی و یک بعد آن از زمان تشکیل شده است. از زمان اینشتین می‌دانیم فضا و زمان ماهیت‌های جداگانه‌های ندارند و در یک ساختار پیوسته به نام فضا ـ زمان قرار می‌گیرند. همه آنچه از جهان می‌شناسیم در این قالب چهاربعدی است. البته برخی از نظریات صحبت از ابعاد بالاتری در ابتدای عالم می‌کنند اما اولا تاکنون سرنخی از آنها به دست نیامده و ثانیا حتی در صورت وجود آنها با ساختاری با ابعاد بالاتر مواجه می‌شویم. انتقال از یک بعد به بعد دیگر معنی ندارد. برای این‌که این مساله روشن شود مثالی ساده را در نظر بگیرید.

از ریاضیات مقدماتی نمودارهای دو بعدی یا دکارتی را به یاد دارید که با دو خط عمود بر هم مشخص می‌شد. هر نقطه در این صفحه با دو عدد که نشان‌دهنده مختصات طول و عرض آن بود نشان داده می‌شد. فرقی نمی‌کند که شما روی محور طول یا عرض باشید؛ در هر حال شما روی صفحه هستید و فقط مولفه‌های این مختصات تغییر می‌کند. در عالم ما نیز همه چیز مختصاتی چهار مولفه‌ای دارد که سه تای آن ماهیت فضایی و یکی از آنها ماهیت زمانی دارد. برای این‌که پوچ بودن این گزاره را بهتر ببینید، به یاد بیاورید که وقتی صحبت از اشکالی با ابعاد پایین‌تر می‌کنیم برای مثال یک نقطه را موجودی با بعد صفر، خط را ساختاری یک بعدی، صفحه را دو بعدی و فضا را سه‌‌بعدی می‌دانیم.

حتی تصور این‌که افرادی که این مطلب را نوشته‌اند چه فکری می‌کرده‌اند غیرممکن است. این‌که ما در بعد سه‌ زندگی می‌کنیم یعنی چه؟ ما در فضا ـ زمانی چهاربعدی زندگی می‌کنیم و به این ترتیب هر آنچه ادعا می‌شود تعدادی کلمه بی‌معنی است که کنار هم قرار گرفته است.طبیعتا وقتی مقدمه بحثی غلط و بی‌معنی باشد هر نتیجه‌ای را می‌توانید از آن بگیرید و از جمله این‌که بر این اساس زمین خاموش می‌شود (البته معلوم نیست برق قطع می‌شود، ستاره‌ها و خورشید خاموش می‌شوند یا...).

° هیجان علم حقیقی
به این ترتیب شایعات راه خود را باز می‌کنند و هر بار خرد جمعی ما انسان‌ها را به چالش می‌کشند. شاید هیچ‌گاه نتوان جلوی انتشار این شایعه‌ها و ساخته شدن آنها را گرفت. برخی از روی ناآگاهی و برخی با هدف‌های دیگر این کار را در اینده هم ادامه خواهند داد اما می‌توان با افزایش آگاهی‌های عمومی از تاثیرات مخرب آن جلوگیری کرد. البته که چنین رویدادهایی ظاهری هیجان‌انگیز دارند اما با افزایش آگاهی است که می‌توان منابعی هیجان‌انگیزتر و البته علمی و منطقی را جانشین این شایعات که واقعا باید آنها را در رده چرندیات طبقه‌بندی کرد، قرار داد.

نگاهی به جهان اطراف بیندازید، این‌که چگونه جریان‌های آب و هوایی و گرمایش جهانی تبدیل به هیولایی مانند توفان‌های مخرب می‌شوند، این‌که در دل آتشفشان‌ها، در بستر زمین و در قعر اقیانوس‌ها چه می‌گذرد، این که در دل دریاها چه موجوداتی هیجان‌انگیز، زیبا و مرموزی زندگی می‌کنند و این‌که چگونه ما در حالی که اسیر سیاره کوچک و آبی خود هستیم می‌توانیم راز این معماها را کشف کنیم، همه و همه داستان‌های پرکشش و هیجان‌انگیزی هستند که اگر وارد آن شوید هیجانی به مراتب بیشتر از دست و پنجه نرم کردن با این شایعات بی‌معنی را تجربه خواهید کرد.

. پوریا ناظمی، روزنامه‌نگار علمی٬ مدرس و مروج نجوم .

شبهه علم   پایان دنیا   سه روز تاریکی   ۳ روز تاریکی   شایعات علمی   پوریا ناظمی   

کلیدواژه‌ها:

ارسال به بالاترین  ارسال به دنباله  ارسال به فیس‌بوک  ارسال به دلیشز  ارسال به گوگل بوکمارک  ارسال به گوگل باز  ارسال به کلوب دات کام  


آخرین مطالب منتشر شده در دانش فضایی

چند مطلب تصادفی از دانش فضایی

::  متین  ::
ایول .. لذت بردم و سیو کردم

::  payam mohamadizad  ::
ملکه ژاپن که قبلا حادثه تسونامی سال 2011 را پیش بینی کرده بود در پیامی جدید سه روز تاریکی را پیش بینی کرده است

عجب!!!

دانش فضایی:

::  سید محمد حسین خلیلی  ::
سلام خسته نباشید

میخواستم اگه اشکال نداشته باشه ار این مطلب شمابرای نشریه مون استفاده کنم

الیته با اسم دانش فضایی

نمونه نشریه ما رو می تونید اینجا ببینید

http://www.daneshju.ir/teif-magazine-13.html

صد البته اگر محبت کنید و نام منبع را ذکر کنید نه تنها اشکال ندارد بلکه کار بسیار خوبی نیز هست

دانش فضایی:

::  faezeh  ::
سلام. ممنون از مطالبتون. من هم به شخصه به اين پيشگويي ها اعتقادي ندارم.

چه خوب

دانش فضایی:

::  محمد حسین  ::
وقتی مردم نمیفهمند چی میگه بیشتر باور میکنن

::  امین  ::
هیچ کس به غیر خدا از آینده خبر ندارد

::  سینا  ::
سلام.خیلی خوب و کامل بود.ممنون

::  معین نجابت  ::
با سلام و خسته نباشید
ممنون از مطلب کامل و با اثباتی که گذاشتین
من شخصا از فکرش بیرون نمیومدم تا این مطلب رو خوندم و آروم شدم
واقعا ممنون از سایت خوبتون

::  زهرا   ::
به نظر من آدم نباید اصلا و ابدا این جور حرف ها رو باور کنه چون شاید بعضی ها این جور حرف ها رو برای ترسوندن ما و ایجاد وحشت کاذب در آورده باشند.در ضمن خیلی ممنونم.مطالبت جالب بود.

::  امید  ::
مطلب جالبی بود فقط به نظرم قالب وب سایت چشم رو آزار میده اگه میشه از پس زمینه روشن استفاده کنید تا راحت تر بشه متن رو خوند
با سپاس

راستش شما هزارمین نفری هستید که این تذکر را می دهید و ما هم هر دفعه قول داده ایم اصلاحش کنیم. اما کو وقت؟

دانش فضایی:

::  امیر حسینی  ::
ممنون در ضمن در مورد ملکه ژاپن ، راسته ؟؟

این شایعه کجایش راست بوده که حالا ملکه ژاپنش راست باشد؟

دانش فضایی:

::  مجتبی  ::
واقعیت داره

!!!

دانش فضایی:

::  شیرین سبحانی   ::
از شما ممنونم بابت اطلاعات کامل که ارئه دادید من خودم خیلی ترسیده بودم ولی الان کاملا متوجه شدم جای ترسی نیست

خوشحالیم که شما خیالتان راحت شد

دانش فضایی:

::  فرشاد  ::
سلام
ممنون از مطلب کاملتون. مدتها بود دنبال توضیح کامل و موجهی برای قانع کردن شایعه پردازان دور و برم میگشتم که این مطلب جالبتون رو پیدا کردم.
مشابه فرمایشات شما رو در این لینک:
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-alignment.html
خونده بودم. ولی خنده‌دار اینجاست که شایعه سازان در شبکه های اجتماعی از این لینک برای اثبات شایعشون استفاده میکنند!!!
یک خواهش کوچیک هم داشتم، برای من مبتدی در دنیای نجوم ممکنه چند سازمان فضایی خبره تر و عالی تر از ناسا رو معرفی بفرمایید؟

راستش نمی شود گفت کدام خبره تر یا عالی تر است. اما اکنون آژانسهای فضایی ناساُ اسا (آژانس فضایی اروپا)٬ آژانس فضایی ژاپن و آژانس فضایی هند از فعالترینها در کاوشهای فضایی هستند

دانش فضایی:

::  محسن پیکری  ::
ببخشید میشه؟ آدرس لینک وبگاه ناسا رو اینجا بذارین؟

اول بروید به این آدرس:
http://www.nasa.gov
بعد عبارت زیر را در آن صفحه جستجو کنید:
three days of darkness

دانش فضایی:

::  soheila  ::
امیدوارم این اتفاق بیافته
میخوام تاریک بشه

!!!

دانش فضایی:

::  گلی  ::
یک سوال، اصلا آیا امکان سه روز خورشید گرفتگی پیاپی وجود داره؟ با توجه به حرکت دائمی ماه به دور زمین ، این تنها وقتی امکان پذیر هست که ماه ثابت بمونه. البته اگر ماه رو تنها عامل ایجاد خورشید گرفتگی بدونیم.

اصلا امکان ندارد

دانش فضایی:

::  محمد  ::
ممنون از توضیحات بسیار ارزنده شما
اما چند نکته در مطالب شما مشاهده می شد، که لازم است عرض کنم.
در مورد مطلب سه روز تاریکی، اصلا موضوع فیزیکی نیست.
همینطور ورود به بعد چهارم ، که پایه و اساس متافیزیکی دارد، نه علمی. یعنی ابعاد ادراک زمین در بعد چهارم شکوفا خواهد شد. نه اینکه کلا زمین به بعد چهارم بره.
و همینطور چاکرای جدید زمین، از پرده اسرار بیرون خواهد آمد. همونطور که میبینید، کاملا ملاک ها متافیزیکی است و اصلا علمی نیستند.
اما نکته خیلی مهم که لازم است عرض کنم اینه که
بعد چهارم، زمان نیست. انیشتن در اواخر عمر، به این اشتباه خود، ازعان کرد.
بعد چهارم، اصلا و اصلا و اصلا زمان نیست بعد چهارم، پنجم، ششم، هفتم و ... ابعاد بالاتر، کاملا منطق ریاضی دارند و با ریاضیات قابل رسد هستند تکرار میکنم که بعد چهارم، اصلا زمان نیست. بلکه زمان، معلولی از بعد سوم است

!!!
راستش ما که اصلا سر در نیاوردیم

دانش فضایی:

::  علیرضا  ::
بسیارعالی بود. موفق باشید

::  مصطفی  ::
به این فکرکردین که اگه ذره ای این مساله واقعی باشه و اتفاق بیافته اونوقت چی میخواین بگین هنوز دانشهایی هستندکه انسان موفق به درکشون نشده
من نمیگم این مساله حقیقت داره واتفاق میافته
اما نمیگمم احتمال نداره که اتفاق بیافته
هیچ چیزدردنیا بطوریقین وجودنداره

اگر این موضوع واقعیت داشت همه بر و بچه های دانش فضایی تا آخر عمر لال خواهند شد

دانش فضایی:

::  علیرضا محمدپور  ::
بسیار مقالت مغرضانه بود و از تغییر قطبیت زمین چیزی ننوشتی بحث پیشگویی نیست بحث زمین

::  علی  ::
حقیقت نیبیرو یا UB 313

امام احمدالحسن (ع) فرمودند:
در مورد رخداد یک فاجعه بزرگ بروی زمین که عذابی برای مردم است به شما هشدار داده‌ام و خداوند هر آنچه بخواهد انجام می‌دهد. و قبل و بعد همه چیز این امر به خداوند برمی‌گردد. و ممکن است علت این عذاب نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار یا یک سیاره کوچک به زمین یا برخورد شهاب‌سنگ یا هر چیز کیهانی دیگر باشد. و این فرمان خداست و این دومین طوفانی است که شاید باعث مرگ اکثر مردم زمین گردد و خداوند هر آنچه بخواهد انجام می‌دهد. اما درباره موعد سال 2012 , من به شما می‌گویم که شاید خیلی زودتر از آن اتفاق بیفتد در حالیکه قبل و بعد همه چیز به خدا بر می‌گردد."

مطالب زیر اهمیت زیادی دارند بنابراین تمنا داریم در مطالب ما دقت کنید چرا که شاید به صلاح و هلاک همه ما در آینده ارتباط داشته باشد. اغلب عزیزان و حتی بیشتر پیروان احمدالحسن (ع) در مورد عمق این رویداد اطلاع چندانی ندارند. بنابراین خیلی راحت از کنار آن میگذرند. همانطور که قبلا هم گفته بودیم از این به بعد رازهایی رو اینجا آشکار میکنیم که شاید تاکنون به گوش عزیزان نرسیده است. پس در مطالب دقت کنید و همیشه به خاطر بسپارید. بزودی حوادثی خواهد بود که هیچ کس تصور آنرا هم نمیکند. ذکر این نکته ضروری است که این سخن ایشان سالها قبل از به سر زبان افتادن سیاره دهم یا نیبیرو بیان شده است.

در 21 اکتبر سال 2003 مطابق با 24 شعبان 1424 هجری ، سیاره دهم منظومه شمسی برای اولین بار توسط ستاره شناسان آمریکایی ، مایکل براون و چاد تراجیلو کشف شد و رسما UB313 نامیده شد.

البته صرفنظر از کشف این سیاره دو مسئله با اهمیت تر وجود دارد. اولا کشف این سیاره در چه بازه ء زمانی اتفاق افتاده و ثانیا نامگذاری آن چه ارتباطی با قائم (ع) دارد ؟

در فرهنگ لغت ستاره شناسی حرف U بیان دارنده این واقعیت است که این سیاره در نیمه دوم ماه اکتبر کشف شده است و آن در واقع ۷۸۲۷ مین جرم آسمانی ثبت شده می‌باشد. ۳۱۳ بیان می‌دارد که این جسم با سایر اجرام کشف شده آسمانی در این دوره زمانی ......

این که شما نوشته بودید پیام بود یا رساله دکتری
بخش عظیمی از پیام این دوست بزرگوارمان حذف شده است

دانش فضایی:

::  kiarash  ::
با سلام وخسته نباشید دوست عزیز این مطلب شما خیلی به درک این موضوع برای من کمک کرد ممنون....
فقط می خواستم بگم که این که زمین وسیاره های دیگروهمچنین خورشید در یک راستا قرار بگیرن فکر کنم امکان پذیر باشد وهمین امرباعث !!!!!تاریکی می شود

::  فاضل کوهساری  ::
طوفانی در راه است.

::  عليرضا  ::
من كه ديگه هنگ كردم البته بيشتر مي خوام باور كنم كه آخر زمانه.كاش اين حرفاي كه ميگن راس باشه

::  Adi  ::
End of World is Near

::  مریم  ::
خیلی جالب بود یعنی منطقی بیان شده بود

::  saeideimani  ::
با سلام وخسته نباشید این شایعات را خود مردم درست میکنن وگر نه یه ماه گرفتگی ساده است

مگر همان ماه گرفتگی ساده هم هست؟

دانش فضایی:

::  pipi0  ::
جهان هنوز تمام نمیشود چون داستان تاریخ بشر ناتمام است.

::  مرتضي اكبري لاكه  ::
با سلام.احتمال اين اتفاق بسيار بالاست و اصلا و ابدا ربطي به پيشگويي و طالع بيني ندارد.
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-alignment.html

احتمال کدام اتفاق؟
این لینکی که شما زحمتش را کشیده اید که می گوید شایعات نادرست است و تاریکی در کار نخواهد بود و همراستایی زمین و خورشید و مرکز کهکشان راه شیری اتفاقی طبیعی است که هر سال رخ می دهد.
چه چیزی قرار است اتفاق بیافتد؟

دانش فضایی:

::  Asiyeh  ::
من نمیدونم کدومش رو باور کنم،اظهارات شما منطقی است ومن فکر نمی کنم که سه روز تاریکی اتفاق بیافتد.ولی میخواستم شما یه کم درمورد گفته های اون آقاکه درمورد حقیقت نیبیرو313UBگفته توضیح بدهید.ممنون

راستش ما هم نفهمیدیم ایشان چه می گویند. اگر آن دوست عزیز باز هم این طرفها مدند یک کم بیشتر توضیح دهند.
ممنونم می شویم

دانش فضایی:

::  shima  ::
بابا بیخیاااااال...
کجا 3 روز تاریکی میشه!!
اونموقه ک میگفتن پپسی رو رو ماه میندازن و من ساده وایسادم شاید اثراتی ببینم ولی هیچی نبود الان که اینو میگن با اطمینان کامل میگم آقایون و خانوما ساده نباشین همش شایعس
مردمو ... (ببخشید این کلمه سانسور شد) گیر آوردن همش میخوان خودی نشون بدن همین.

::  صادق زلیکانی  ::
دانش آموزی دبیرستانی هستم از ساری و نجوم رو تا سطح غیرحرفه ای دنبال کردم.تقریبا 3هفته پیش ایمیلی به دستم رسید با همین محتویات که به هیچ عنوان باور نکردم و بعدا از طریق برنامه آسمان شب و مجله نجوم وحتی سایت شما به باور رسیدم که دروغه و قصد دارم سر کلاس درس مدرسه این دروغ شاخدار رو به همکلاسیام که تا حدودی باور کردن توضیح بدم
ممنونم از سایتتون

::  ابوطالب رحیمی  ::
یادمه 17 خرداد امسال که گذر زهره از مقابل خورشید اتفاق افتاد به چند تا از دوستان نزدیکم که اتفاقاً تحصیل کرده هم بودن زنگ زدم و گفتم اگه دوست دارید می تونید بیاین پیش ما با تلسکوپ این واقعه بی نظیر رو تماشا کنید اما در کمال تعجب گفتند: "برو بابا، دیشب که سر قضیه انداختن آرم پپسی کولا روی ماه سر کار بودیم، امروز هم تو می خوای ما رو سر کار بذاری؟!!"

::  hovaxshatrah  ::
متاسفانه همیشه گویا در برابر موسای علم و حقیقت سامری فریب و جادو وجود دارد . خنده آور باور احمقانه ی دانشجویان و دانش آموزان است که به راحتی هیجان زده می شوند.

::  hovaxshatrah  ::
راستی این امامک جعلی خودساخته احمد بن الحسن کیه؟

::  hovaxshatrah  ::
ار همه ی کامنت ها مسخره تر همین امام احمد الحسن بود که با ظاهری مذهبی اعتقادات راستین شیعه رو به تمسخر کشیده.

::  hovaxshatrah  ::
از سایت محترم دانش فضایی بابت روشنگری هایش کمال سپاس را دارم.

::  مریم  ::
اگه آخر دنیا می بود امام زمان ظهور می گرد نه؟
نظر دانش فضایی راجع به گفته های آقای علی که پیام طولانی داده بود چیه ؟
میخواهم بدانم لطفا هرجه زود تر بهتر

راستش ما همیشه نمره درس دینیمون خراب می شد. اصلا نفهمیدیم ایشون چه فرمودند.

دانش فضایی:

::  گلباف  ::
با سلام واقعا من جاخوردم فرزندم این خبر را به من گفت بابا سرچ کنید من با سایت شما روبه روشدم صفحه روتاریک دیدم گفتم نکنه الآن سه روزشروع شده به گفته یکی از دوستان رنگ صفحه روعوض بفرمایید منونم

چشم
اما خیلی کار سختیه
مخصوصا اینکه اصلا این رنگ مشکی خودش نشانه ای شده برای ما!
اما چشم

دانش فضایی:

::  یوسف  ::
من هم اعتقاد ندارم ولی فک کن اگه بشه چی میشه

::  پرنیا  ::
بسیار عالی و منطقی بود. سپاسگزارم!

::  دیلان  ::
از چند ماه پیش که ین صحبت ها پا گرفته خیلی برام جالب بود که بدونم آیا توجیه علمی داره یا نه؟متاسفانه مردم ما هم بیشتر به شایعه دامن میزنن تا اینکه بیان ببینن آیا واقعیت داره یا نه.بسیار سپاسگزارم از مصالبی که قرار دادید

::  milad akhoundi  ::
دوستان چه نظرات جالبی دادن

::  مهدی غیاثی  ::
خواندن پاسخ‌های شما به برخی کامنت‌ها بسیار لذت بخش بود! ساعت ۲ نیمه‌شب بسیار مشعوف شدم
:)

::  ihnd  ::
این شایعات بهانه هایی هستند برای پنهان کردن مقاصد دست های پنهان که سیاست های کلان جهان را اداره میکنند.
وگرنه هر آدم عاقلی به یک نگاه می فهمد که این شایعات مزخرف و بی اساس هستند، ولی به سیاست کشورهای استعمارگر باید شک برداشت و از آنها باید ترسید.
چون با این شایعات و با توجه به اوضاع و احوال اخیر جهان و کشتارها و جنگ های زیاد، می توان احتمال داد که باز هم استعمار جهانی توطئه ای برای آدمیان در نظر گرفته و هر توطئه ای که هست با روز یکم دی، 21 دسامبر، شب جمعه و شب یلدا ارتباط دارد.
من از سیاست کثیف می ترسم نه از تمام شدن دنیا.

صحیح است!!!
کار٬ کار انگلیسهاست....
ما خودمان در جنگ کازرون بودیم که ...

البته دور از شوخی ما هم از هر چی سیاست و سیاست بازی است می ترسیم

دانش فضایی:

::  ali pezeshkpour  ::
در پاسخ به دوستي كه نوشته بودند انيشتين به اشتباه خود اعتراف كرد:
بعدها ثابت شد كه حرف انيشتين درست بوده.
موضوع بعد اينكه دوست عزيز كه رساله دكترا نوشته بوديد اول كه آيا منظور شما از امام احمد الحسن امام دوم شيعيان است يا اگر نه منظور شما كيست؟
دوم اينكه امام احمد الحسن چگونه در چند قرن پيش در كشوري عربي از اسم سال 2012 ميلادي اطلاع داشته اند؟؟؟

::  تانیا  ::
همه ی این شایعات یا همون شبه علم ها یه جور سیاسته .. :|

::  ali pezeshkpour  ::
با تشكر بسيار از مطلب شما من هم كه بخشي از وب سايت ناسا را كه در شبكه هاي اجتماعي گفته شده بود اين مطلب را نوشته به لينك http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-alignment.html
چك كردم ولي فقط نوشته بود دنيا در سال 2012 به پايان نمي رسد.

::  احسان  ::
این حرفا خرافاته من اصلا این چیزارو قبول ندارم تا خدا نخواد چیزی نمبشه برید به کاراتون برسید ول کنید این شایعات

::  sir A  ::
این شایعه که میگه زمین تو 2012 نابود میشه ساخت دست یه عده جودایئسم فرماسونه دقیقا یادمه تو سال 2000 میگفتن قراره شهاب سنگ به زمین بخوره و تو سال 2002 هم قرار بود جهان نابود بشه
چیزی که مشخصه قراره تو 21 دسامبر 2012 تو مکه برج شیطان رونمایی بشه و دین نوین که همون فرماسون باشه به صورت جهانی اعلام وجود کنه بحث فرماسونری خیلی جاها شده که متاسفانه به اشتباه در مورد اون تعبیر شده

از دست این فراماسونها نمی دونیم کجا فرار کنیم.
حالا اصلا اینها کی هستند؟

دانش فضایی:

::  رضا  ::
با تشکر از مطلب مفیدتون.
ظاهرا بعضی از دوستان علاقه ای به منطقی شدن ندارند و دوست دارند تو همون خرافات همیشگیشون باقی بمونند. ما الان در قرن 21 هستیم و خیلی از رویدادهای کیهانی رو با دقت ثانیه میتونیم محاسبه کنیم، دیگه این وسط متافیزیک و پیشگویی و پیشبینی و این چیزها جایی نداره.

::  بنيادمردانه  ::
باسلام عزيزان دانش فضا من بلاخره نفهميدم اين اتفاق سه روزتاريكي اتفاق مي افته يانه آخه حرف هاتون جورنمياداون ازحرف هاي بالاكه توسايت تون هست اينم ازپاسخ به نظرت كه ميگين اتفاق نمي افته بلاخره كدومه؟؟؟؟؟؟

واقعا!!!
ما که با صراحت گفتیم همش شایعه است.

دانش فضایی:

::  khodayar  ::
بابا جون همش حرف الکیه این آمریکائی ها ما جهان سومی ها را ساده گیر آوردند داستان سال دو هزار یادتون رفته که چه شایعاتی پشتش بود یا اونکه میگفتن همه کامپیوتر ها در اون روز از کار می افتند

خدایار عزیزم کاملا درست می گی اما انگلیسها را هم فراموش نکن. آنها هم خیلی ... هستند

دانش فضایی:

::  امیرحسین  ::
از خود این شایعه بچه گانه که بگذریم دیدن افرادی که باورش می کنن خیلی تاسف آوره

به نظر ما در دانش فضایی٬ خیلی گریه دار است

دانش فضایی:

::  مهتاب  ::
من همه چیزی را که گفتین فهمیدم اما نفهمیدم که بالاخره 3 روز دنیا تاریک میشه یا نه؟ تو رو خدا جواب بدید

شما را به مقدساتتون سوگند اینقدر ما را ناامید نکنین آخر!!!
نفهمیدین و یا نخواستین بفهمین.
آخر از این صریحتر چه می شود گفت
دنیا سه روز تاریک نمی شود
حالا دلتان خنک شد؟!!!

دانش فضایی:

::  BE TO CHE  ::
.... پس سایت تو معتبره بله?
مادر به عزا٬ تو میای میگی ناسا معتبر نیست
.....

این پیام را با کلی سانسور منتشر کردیم تا دوستان عزیز ببینند که همه مثل آنها مهربان نیستند.
اگر دستم به ناسا برسد

دانش فضایی:

::  محمد  ::
سلام
این طور شایعات در کشور ما خیلی خوب جواب میده تا یه خبری میشه دو تا خودمون میذاریم روش دوتا هم صغری خانوم دیگه مگه میشه جلوشو بگیری،البته موضوع خوبیه واسه رهایی از این گرونی تورم آلودگی هوا............

::  Soltan  ::
برای شما عزیزان خواب های خوش آرزو میکنیم.

::  سارا  ::
مردم ما عاشق شایعه شنیدن هستند نه اینکه تو زندگیشون هیجان کمه بخاطر همین عاشق شایعه هستند هر جا هم میری همچین با اب و تاب تعریف میکنن که نگو وا ی جها ی وارونه میشه الان خدای من ؟!!!

::  محمد  ::
سلام.
وبلاگ جالبي داريد.
فقط اگه ميشه از قالب روشن تر استفاده كنيد من كه نتونستم بخونم.

::  سعيده  ::
سلام يك سوال آيا اين سه روز زمين كامل تاريك ميشود يا خورشيد گرفتگي ميشود؟

خدایا!!!
من رو بکش!
راحتم کن!

دانش فضایی:

::  majid  ::
این خبر شاید دوراز باور ما زمینیهاباشه ولی نمیشود آن را کتمان کرد.من بر این باورم که ما اگر به ظهور امام زمان اعتقاد داریم نباید همه فرضیه ها رو غلط بدونیم . پسبیایید اینده نگر باشیم.دوستدار شما.

چشم!

دانش فضایی:

::  nasim  ::
یعنی همه اینا شایعه س اگه بشه چی

اگر بشود دیگر شایعه نیست! حقیقت است

دانش فضایی:

::  bhar  ::
خیلی جالب بود ولی نگفتید 3روز زمین شب میشه یانه

کسی می دونه سم موش کیلویی چنده؟

دانش فضایی:

::  ali  ::
سلام برادران و خواهران عزیز
دانش فضایی عزیز شک نکن که یه اتفاق جالب می افته
یک پدیده جالبه
خدا کند اتفاق بیفته که سه روز مردم به وجود خداوند پی ببرند

ممنون

مگر مردم خدا را فراموش کرده اند و یا زبانم لال کافر شده اند.
آیا نگاه کردن به عظمت پهنه گسترده آسمان در شب و گردش خورشید و ماه و فلک برای آنهایی که شک دارند٬ کافی نیست؟

دانش فضایی:

::  ali  ::
در سال 2012 خورشید و زمین و مرکز کهکشان راه‌شیری، یا همان ابر قطور کیهانی میانی کهکشان با یکدیگر همتراز می‌شوند و آسیب‌هایی به زمین وارد خواهد آمد، ‌ زمین برای سه روز در تاریکی مطلق فرو خواهد رفت.


!!!
یعنی اصلا متن مقاله را نخوانده اید
ماشاالله تان باشد!
ماشاالله

دانش فضایی:

::  آرش  ::
سلام
کارت درسته
ممنون از سایت خوبت

ممنونیم از شما
نمی دونید چقدر خوشحالیم که شما نپرسیدید خلاصه ۳ روز تاریک می شود یا نه...
خدا را شکر
خدا را شکر
....

دانش فضایی:

::  شیرین  ::
الهی،دلیلش عصبانیت ننه سرماست

::  محمدرضا   ::
اولا ممنون که این چرندیاتو به مردم فهموندید ثانیا قالبتون رو عوض نکنین قالب های کهکشانی اینجورین حتما هم بیاین توسایتم نظر بدید
خواهش میکنم تورو خدا

چشم حتما مزاحمتون می شیم

دانش فضایی:

::  شیما  ::
با سلام
بزار اول یکم بخندم خ خ خ خ خ خ خ خ :-))
مگه بهمون نگفته بودن امام زمان میاد بعدش تازه دنیا خوب میشه ،صلح و صفا...بعدش تازه قیامت میشه...
واین به این معنیه که هرچی بگن دروغه...
کاش این سایتتونو همه میدیدن تا باورشون بشه...
و قابل توجه آیه های زیر:

" بسم الله الرحمن الرحیم "

قل لا یعلم من فی السّموات والأرض الغیب إلاّ الله
بگو هیچ کسی در آسمان ها وزمین غیب را جز خدا نمی داند. نمل/ 65


عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً إِلَّا مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ.

اوداناي غيب است پس هيچ يکي را برغيبش آگاه نمي سازد جزکسي را که بپسندد ازقبيل پيامبر.


ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ممنون از سایتتون ولی خواهشا اون صفحه آبی بالارو حذف کنین تا کور نشدیم:-)

بیخیالی رو عشق اســــــــــــــــــــــــــــــــت!!!

::  هانیه عرب  ::
خدا کنه تاریک شه مدرسه ها تعطیل شه :) :D

واه!!!

دانش فضایی:

::  عاطفه انارکی  ::
باسلام .تشکرمیکنم ازسایت دانش فضایی که روشن گری میکند .

ممنون از شما که وقت گذاشتید و مطلب را خواندید.

دانش فضایی:

::  siamak  ::

اولا جا داره که از جنابعالی به خاطر اطلاعات مفید و ارزنده ای که در اختیار عموم قرار دادید تشکر کنم وهمچنین تشکر کنم از منبع این شایعه که موجب شد بنده با نام شما آشنا شوم.
مسلما بهتره که هممون در باره این شایعات (که البته بنده نه در توانم هست و نه در حدم که این موضوع رو مطلقا" یک شایعه تلقی کنم) آگاهی کامل داشته باشیم چرا که این بحث ممکن است فقط اهداف سیاسی و یا هدف خاص یک گروهی را در پی داشته باشد!
ولی بحث انجاست که در مقابل شایعه تلقی کردن این بحث چقدر اون رو جدی بگیریم وخودمون رو آماده کنیم که غافلگیر نشیم؟!! و آیا درسته که این بحث رو یک شایعه ی مطلق بدونیم؟!!
ممنون میشم اگه شکیات بنده رو از روی جهالت ندونسته و اون هارو در بنده برطرف نمایید.

حالا یک کسی آمده یک چیزی گفته و بعدش هم یک جمعیتی خوشی زده زیر دلشون و آن را باور کردند. شما خودتون را عصبانی نکنید.

دانش فضایی:

::  مهدی  ::
سلام
تنها موضوعی که توجه منو جلب کرد،نظرات کسانی بود که با خوندن مطلب شما آروم شده بودن و به ادامه زندگی امیدوار!!!
ایشالا جشن تولد 120سالگی همشون...

::  بنيادمردانه  ::
سلام ارزكوچكي دارم ميشه اون مطالب سه روزتاريكي روازريشه حذف شون كنيدبه جاش يه چيزديگه بزارين سايت تون حرف نداره ولي بااون حرف3روزتاريكي ارزش اش ميادپايين هاازمن گفتن

خیلی ممنون از توجه شما به سایت خودتون
اما فکر می کنم شما به اون علامت سوال کوچک در انتهای عبارت ۳ روز تاریکی توجه نکردید. مفهومس این است که آیا این عبارت واقعیت دارد یا نه؟

دانش فضایی:

::  سعید شعبانی  ::
چرا هیچکی مقاله رو نمی خونه بعد نظر بده. دوستان اول مقاله رو بخونید بعد اظهار نظر کنید. لطفا

قربان دهانتون
ما هم می خواستیم همین را بگوییم

دانش فضایی:

::  مرصاد جعفری  ::
منشأ و سرچشمه باور خرافه، فقط و فقط بخاطر گوش دادن صرفه، به این دلیله که مطالعه در زندگی ما نقش کم رنگی داره. به این دلیله که عاشق شنیده هاییم. به این دلیله که عاشق معجزه ایم. و این واقعاَ تأسف آوره.

دقیقا همینطور است و این به این خاطر است که ما به قدرت و نیروی عظیم انسانی خودمان آگاهی نداریم و همیشه به دنبال یک چیز دیگری هستیم

دانش فضایی:

::  zahra  ::
هیچ کس از آینده اش خبر نداره ما حتی نمی دونیم چند دقیقه بعد قراره چه اتفاقی بیوفته!!!!!!!!! من از همون اول هم می دونستم اینا همش دروغه

چه خوب

دانش فضایی:

::  Melani  ::
به نظر م اين چيزا همش چرت و پرته و كسي كه اي حرفارو باور كنه از سطح علمي خيلي پاييني قرارداره.دانش فضايي ممنون كه با دلايل علمي اين موضوع رو توجيه كردين

::  نازنین  ::
خدا کنه سه روز تاریک شه ی سه روزی رو نریم مدرسه :))

فکرش را بکنید!

دانش فضایی:

::  M.T  ::
من که باورم نمیشه.یعنی واقعاممکنه؟؟؟!!!!!

نه
ما که گفتیم امکان ندارد. یک بار دیگر مقاله را بخوانید

دانش فضایی:

::  محمد  ::
فكرشو بكنيد يعني بايد 3روزو فقط شام بخوريم؟

!!!

دانش فضایی:

::  لی لی بوت  ::
راستی این امام احمد الحسن کیه؟ امام جدیده؟تازه ظهور کرده؟ چیه؟مارو مسخره کردین یا خودتونو

::  mardani  ::
سلام دوستان
میخوام بپرسم چرا از طریق رسانه های عمومی(رادیو و تلویزیون) به اطلاع همه کذب بودن قضییه رو نمیرسونن واقعا الان همه جا بحث بر سر این قضیه است تا جایی که همین دیشب مادر دوستم داشت از خانوده اش حلالیت می طلبید که تا چند روز دیگه همه میمرند
ممنون

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱
ساعت ۱۱ شب
شبکه چهار
برنامه آسمان شب تمام و کمال به این واقعه خواهد پرداخت
به همه توصیه کنید!
به این آدرس هم سر بزنید. ما تلاش داریم قسمتهایی از آن برنامه را در دانش فضایی باز نشر کنیم.

دانش فضایی:

::  محمد فراهانی  ::
درود بر شما،
خوشحالم که با این نوشتار قدمی در افزایش آگاهی های عمومی مردم و نیز پایان موقتی بر این شایعه های نامتنهای برداشتید. فضای نوشته به قدری گرم بود که قبل از خواندن مطلب تردید داشتم که تا انتهای مطلب بخوانم ولی بعد از این که واژگان من رو به سوی خود کشید، تردیدم به یقین تبدیل شد.
با سپاس

خیلی خوشحالیم که مطلب برایتان مفید بوده است

دانش فضایی:

::  محمدعلی ضیایی  ::
اصلا گفتیم که سه روز تاریکی می شه و زمین نابود می شه پس در این حال امام زمان چه روزی ظهور می کنه؟

::  sioheila  ::
باسلام
اولااین شایعه بیش نیست درثانی اگرهم تقدیراین باشه که دنیا تمام میشه ما که به آخرت ایمان داریم پس چراباید وحشت کنیم بدهم نیست دنیاتمام بشه مثلا چه لذتی ازاین زندگی میبریم.
ولی من به شخصه تقویم مایاهارا باورکرده بودم ومنتظربودم ماه مبارک رمضان این دوره زمین تمام بشه ودوره بعدی شروع بشه حتی زلزله هم تواین ماه اومد زلزله اذربایجانشرقی که شهرماه هم خوب احساسش کردومن راستش فکرمیکردم حتماتقویم مایاها درسته ولی چیزی نشد.
این تاریکی زمین هم شایعه مثل همین تقویم مایاهاست ولی پایان یک دوره زمین وشروع دوره دیگرامکان پذیرهست که این هم هنوزبشرنتوانسته به علم زمان وقوع ان دست یابد وظهورامام زمان هم میتواند دردوره حیات بعدی اتفاق بیفتد

::  hamed  ::
سلام مطلب مفیدی بود بعد از خوندن این مطلب واقعا دیگه راحت شدم ولی اگه دستم به این ستاره برسه حالیش میکنم با کی طرفه!!!!!!!!!!!

::  ارمین  ::
به هر حال باید ببینیم چی پیش میاد همش یک هفته مونده یا ۳ روز تاریکی میشه یا نه
اما اگه قراره باشه تاریکی پیش بیاد من از الان برم به خورشید نگاه کنم دلم واسش تنگ میشه راستی اگه تاریکی بشه همه سردشون میشه فکر کنم گاز و همش قطع بشه
برای باور این موضوع باید خودمون بریم تو اینده همین با تشکر راستی رنگ قالبت مشکی رنگ عشقه عوض نکن

::  شهرام  ::
خوبه گهگاهی این حوادث بیفته مارو به یاد قیامت بندازه.

::  parastoo  ::
سلام مطلبتون خیلی خوب بود.دختر من دیانه خیلی دوست داشت همچین اتفاقی بیفتد.خیلی علاقمند به فضا و کهکشان هست. اگر شما سایتی سراغ دارین به من معرفی کنیدتا دخترم عضو شود.

شما می توانید اطلاعات خوبی در وب‌سایت کودکان سازمان فضایی ایران به دست آورید.

دانش فضایی:

::  mostafa  ::
سلام باتشکر ازسایت خوبتان همه این حرفا که میگن زمین 3روزتاریک میشه دروغ محضه ممنون

::  قاسم ذبیحی نسب   ::
کسی که اعمالش خوب باشه وبه خداایمان داشته باشه ترسی ازاول واخردنیا نداره

::  عباس  ::
اره منم باورندارم ولی چرااین مطلب روتوتلویزیون نمیگن که دروغ هست چرایک کارشناس نمیارن ایاخودشون هم شک دارن؟؟؟؟؟!!!!!! تازه اگه این موضوع واقعیت پیداکنه پس نتیجه به درست بودن پیشبینی های نستراداموس میبریم که میگه حادثه ی بزرگی دراین زمان رخ میده وفرصت خوبی میشه برای امریکا وبه ایران حمله میکنه چون پیش بینی کرده است که ایران قدرت برترمیشه وجنگ جهانی سوم روراه میندازه پس بیاین ایناروباورنکنیم وفرصت دست بقیه ندیم تازه خودامام زمان هم نمیدونه قیامت کی هست همش دست خداست واین پیش بینیادرست نیست وخودنستراداموس نیزدرنوشته هاش گفته که من پایان دنیارونمیدونم کی هست

بررسی پایان دنیا در برنامه تلویزیونی آسمان شب

دانش فضایی:

::  DINA  ::
من همسرم یکی از محقق های علم نجوم است، ودر دانشگاه بوشهر تدریس می کنه
اون معتقده این ستاره در برابر خورشید اینقدر کوچک هست که عبورش از جلوی کره ی ما هیچ لطمه ای به کره ی زمین وارد نمی کنه، به بیان دیگر ، فقط به زمین نزدیک میشه..یعنی نابودی و تاریکی وجود نخواهد داشت.

چه خوب!

دانش فضایی:

::  حسن سعادتي  ::
سلام
تشكر بابت مقاله
بسكه يه شايعه پر رنگ ميشه بار روانيش زياد مي شه و ادم كم كم باور مي كنه
خيلي لطف كرديد كه توضيح داديد همچين اتفاقي نمي افته
موفق باشيد

::  man  ::
بیشتر از هر کس دیگه ای روی کره زمین دوست دارم باور کنم واتفاق هم بیفته چرا ؟چون لیسانس بیکار هستم ودیگه...پناه بر خدا.
به هر حال ما حتی بعضیا میگن هم شایعه است هم توطئه..درست شنیدین توطئه.کا رتل(امپراطوری یا غول تجارت یا هر زمینهی پرسود دیگه ای رو میگن) هایی ممکنه از بعضی جهات سودهایی ببرند که شمای ساده دل حتی فکرشو هم نمیکنین(جسارتا

::  محسن  ::
تو قرأن چرا نيست؟

::  بيتا  ::

اخ جون2-3 روز بخور بخواب مدرسه هم نميريم

::  سارا  ::
`سلام فکر می کنم که اینها جوری سیاست باشدکه دین را زیر سوال می برد

::  PiShia  ::
من نمیدونم چرا دوستان وقتی به موردی برمیخورن که جوابی براش ندارن ، و در ذهن شون نمیگنجه فوری میگن آغا اینا همه ش سیاسته !!
دلیل نمیشه که هر چی برات نا مفهومه مربوط به سیاست باشه !
من اگه بگم قضیه ی آیزنشتاین، چون شما سر در نمیاری میگی حتما'' قضیه سیاسیه ... در حالی که مال ریاضیه !!!

::  فرح  ::
اقا جون هر اتفاقی می خواد بیفته فقط زمین نابود نشه اخه ما هنوز کلی کار داریم کلی ارزو داریم کلی برنامه داریم کلی کلی کلی .... ایشا... که همش شایعه است واین سیاره که می گن اسمش چی بود؟ نیبرو؟ از بغل گوشمون رد بشه یعنی از بغل گوش زمین والا من که نمی خوام بمیرم

::  ماهسا   ::
واقعا ممنون

::  هستی  ::
ممنون از نظراتتون

::  kimia  ::
سلام
عالی بود. دمت گرم. خیلی خوشم آمد. بین اینهمه سایتی که رفتم این بهترینش بود
موفق باشید
salam ali bod damet garm kheyli khosham omad beyne in hame saiti ke raftam in behtarinesh bod movafagh bashi

دم شما هم گرم.

باز هم تشریف بیارین اینجا. خوشحال می شویم

دانش فضایی:

::  ehsan  ::
چه خوب یا می میریم یا 3 رور مدرسه نمی ریم

::  saman gholami  ::
سلام . اول از توضیحاتی که دادید تشکر میکنم. . کاملا منطقیه
اما در مورد وقایع مختلفی مانند زلزله ، سونامی ، آتشفشان ، طوفان علم انسان بسیار ناقص و مبتدیه. انسان امروز با اختراع صدها .
سنسور هنوز قادر به پیش بینی زلزله نیست با اینکه اغلب حیوانات متوجه وقوع زلزله قبل از وقوع آن میشوند.
اگر از بعد نقص علم امروز نگاه کنیم شاید اتفاقاتی علمی باشند که متوجه آن نشدیم و خطراتی جدی باشند مانند ساطع شدن پرتو اشعه گاما از ستاره ای بسیار دور (تاکید میکنم بسیار دور) و برخورد ان با جو زمین و نابودی لایه محافظ زمین و .... کدام دانشمند در دنیا میتواند ادعا کند که تمام عالم هستی را زیر ذره بین دارد؟ آیا وجود این خطر نا ممکن است؟
من 34 سال دارم دنیای اطرافم از سالها قبل بسیار متفاوته. آب شدن یخ های قطبین زمین ، خشک شدن رودها و دریاچه ها و تغییر جریانات هوایی و سونامی ها و توفان ها همه بر تغییر احوالات زمین دارد. من فکر میکنم بیش از سایر حقایق یا شایعات بشر زمین را بزودی با حرصی که دارد نابود خواهد کرد البته قبل از جنگ جهانی اتمی !!!

::  داود درویشی  ::
در عجبم اون سه روز که تاریک میشه همش باید بخوابیم یا نصفه شب بریم بیرون ببینیم مغازه ها بازه.
هه هه هه شوخی کردم یکم بخندیم.ممنون از زحماتی که میکشی واسه آگاه سازی!

::  من من زاده  ::
یعنی صبح روز یکشنبه با طلوع آفتاب من به میلیونها نفر میخندم.خنده که چه عرض کنم قهقهه میزنم.
اخه چرا انقد زود باورید؟؟؟ای خداااااااااااااااااااااا!
;));)):D:D:?

::  بهارشیرازی  ::
با سلام اول میخواستم بدونم بالاخره سه روز تاریکی هست یا نه؟!!! :)
اما از شوخی گذشته چرا ما مرگ را باید خیلی دور ببینیم؟ اشکالی داره با تصور حقیقت این موضوع کمی به خودمون بیایم؟
میدونید دروغ وچند رنگی وصفات غیراخلاقی چقدر شایع شده شاید این شایعه جلوی شیوع بی رویه خیلی اعمال ما رو بگیره!
البته امیدوارم

::  مرتضي  ::
بيايد همه
خودمان را حالال كنيم

::  مرتضي  ::
چطوري جهان تاريك ميشه
خورشيد كجاميره؟

!!!
یعنی واقعا نمی دونین کجا می ره؟
می ره خونشون دیگه!

دانش فضایی:

::  داود قنبریان  ::
اینهمه نوشتید و گفتید و کامنت و وبگاه و .... آخرش من نفهمیدم
این سه روز تاریک میشه یا روشن میشه
لطفا روشنتر بفرمایید
لذت بیشتری بردم از بخش کامنت
هنوز هم دارم میخندم

آهان
پس جوابتو خودت می دانی.
داشتم یک چیزی آماده می کردم بهت بگم ها!!!

دانش فضایی:

::  pasa  ::
اگه قرار باشه زمین سه روز تاریک بمونه دمای زمین حتی از -100 درجه هم پایین میره

اوووه
چه سرد!

دانش فضایی:

::  122112212211221  ::
تو با خودت فکر میکنی خیلی دانشمندی یا با درست کردن این سایت دیگه دانش فضایی رو قورت دادی؟ سعی کن کوته فکر نباشی! با این کارت کوته فکری رو هم گسترش میدی.. حیات قسمتی از بشریت روی زمین به پایان خودش نزدیکه.. هر دوره ای پایانی داره. بشین با خودت فکر بکن ببین کجای این زندگی هستی عزیزم. اگه به اون مرحله برسی مطمئن باش از ترس سکوت میکنی ای همه جبهه نمیگیری جلوی پیشامدهای آینده. موفق باشی

چشم... حتما

دانش فضایی:

::  بنیاد  ::
واقعاکه .برامردم ایران وبه خصوص برامردم اردبیل متاسفم شایعه شده تواون سه روز....ازآسمان سنگ می باره برق وگازوغیره قطع میشه یا نمیدونم امام زمان آقاظهورمیکنه ای خدااین حرف هاچیه به زیون مردم افتاده فرض کنیم سه روز....اتفاق می افته چرامردم حرف امام زمان(حج) روبه زبون میارن.کسی نیست بگه توقطب هاشش ماه روزوشب داریم حالااین سه روزتاریکی شده برامردم حرف هرچی بشه بزاربشه شماخودتون رواذیت نکنین دل مردم روخوش کنین بگین سه روزتاریکی اتفاق می افته .

::  بنیاد  ::
من که خودم دودل موندم تواون سه روزتاریکی بحث اینه مایاهمه اصلاچندباری شاهدخورشیدگرفتگی وغیره شدیم برهمه عادی هست حالاقضیه این سه روزتاریکی براهمه عجیبه چون همه برااولین بارشنیدن ازاین لحاظ مردم چندتاحرفی رومیزارن روش حرف وبزرگ ترمیکنن فک نکنم چیزی بشه ولی بازمطمئن نیستم بلاخره ناساسازمان فضایی به قولی جهانی حساب میشه که این سه روزتاریکی روپیشگویی کرده احترام ناساسرجاش ولی بازفبول ندارم نظرشماچیه؟؟؟؟؟؟؟

کاش این همه که زحمت کشیدید پیام تایپ کردید چند لحظه وقت می گذاشتید ببینید ما چی گفتیم آخه!!!

دانش فضایی:

::  a.n  ::
صبورباشید!!!

::  میثم فرهادی  ::
وای ننه بدبخت میشیم 100درجه زیر0

::  محسن  ::
این ها همش شایعه است اگر باور نمی کنید برید تو youtupeویدیو مدیر عامل ناسا را ببنید

::  سحر  ::
من به سه روز تاریکی اعتقاد دارم
شما خیلی مززززززززززززخخخخخخخخخخخررررررررررفففففففففففففففففف اید.........

چشم... چشم... هر چی شما بگین... حالا چرا ناسزا؟!!!

دانش فضایی:

::  khodam  ::
علم ميكه هيج جيزي اتقاق نميوفته منم ميكم ولي بازاين قلبه آروم نميشه
ازمرك نميترسم ديكه جهنم ميرم ديكه
ولي كاش ميشد اول طعم ازدواج كردنو بجشم بعد برم
زلزله آذربايجانو مركزشو تجربه كردم
يك ماه داغون شدم ازترس بيماري قلبي كرفتم توسن23سالكي
حالا اين سه روزو ديكه سكته قلبي ميزنم كه

خدا نکنه
به همه آرزوهات خواهی رسید. هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

دانش فضایی:

::  pasa  ::
برنامه آسمان شب رو که دیدم دیگه اطمینان دارم یک اتفاقی خواهد افتاد.
ستاره که قرار هست از جلوی خورشید رد شود امکان دارد با قدرت جاذبش زمین و یا ماه رو از مدار خارج کند و حتی امکان داره زمین و ماه بهم برخورد کرده و منفجر شوند امکان دارد زلزله شدیدی اتفاق بیفتد و ...

جل الخالق
ما هم آن برنامه را دیدیم اما اصلا این خبرها نبود آنجا. شما کدام آسمان شب را دیدید؟

دانش فضایی:

::  امیر  ::
عالی بود من مطمئنم شایعه است هر کی یه چی میگه

::  samiraasad  ::
سلام میخواستم بدونم پس چرا چین کشتی ساخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

!!!

دانش فضایی:

::  احمد نصیری   ::
ممنون از مطالب قشنگ و زیباتون . امیداورم مردم بفهمند و شایعه درست نکنند

::  ماهان بادپا  ::
مطالب خوبی داشتی.حالا واقیعت؟

واقعیت اینه که.... گوشهاتو بیار جلو....

دانش فضایی:

::  فاطمه جان  ::
به نظر من شما خیلی از زندگی نا امید هستید

::  احمد  ::
چرا مردم میمیرند لطفا جواب رو به ایمیلم بگو یید

O:

دانش فضایی:

::  ناشناس   ::
البته اگر این اتفاق بیوفته بد نیست چون سه روز تعطیل عمومی میشه و ما یه کمی استراحت می کنیم ....

::  عماد  ::
همین حالا کانال من و تو داشت یک برنامه درباره پایان دنیا می دادُ وب سایت شما را هم نشان داد
همین مقاله را داره نشان می ده

ای وای ی ی ی ی ی
بدبخت شدیم

دانش فضایی:

::  hossain  ::
قال محمد (ص)
اگر یک روز به قیامت مانده باشدخداوند ان یک روز را انقدر طولانی میکند تا مهدی ما (ع) ظهور کند
همین یک حدیث شیعه برای تمام دسیسه ۲۰۱۲ کافیست
بمیرم برا مظلومیتت اقا که نوستراداموس دروغین از شما شناخته تر بین ….

::  hossain  ::
اگه منظور دوستمون از امام احمدالحسن همان احمد الحسن یمانی مردیکه جیره خوره صهیونیسمه که جعل حدیثش معرکه است بابا جون مادرتون از مردک ... چیزی ننویسید

بخش نقطه چین این نوشته به منظور احترام به سایر خوانندگان حذف شده است

دانش فضایی:

::  آرش پورباقری   ::
آقا خیلی گلی . مگه اینکه چهار تا آدم عاقل و تحلیلی مثل شما پیدا شن یه چیزی به این مردم خرافی بگن . دانشجوی ارشد هوافضا هستم دانشگاه امیرکبیر و با مقاله حال کردم و یه جورایی چیزایی بود که واسه هممون ( اهل فن ) واضح بود ولی کاشکی مردم بیدار شن از خرافه پرستی تا وضع مملکت این نباشه . سپاس بی پایان

::  حجت خوشنود  ::
توضیحات کامل و منطقی بود. رنگ وب سایت خوب و متناسیب با موضوع وب سایت شماست، تغییر ندهید. من به پیشنهاد شما یه سری به وب سایت ناسا زدم حق با شماست. کاش همه کمی فکر کنند بعد نظر بدند. ممنونم از راهنمائی های شما.

ممنون از شما که اهل منطق و استدلال هستید

دانش فضایی:

::  رضا آرین  ::
لطف کنید قالب سایت رو عوض کنید.اصلاً نمیشه به صفحه نگاه کرد

چرا؟
مشکی که رنگ عشقه!!!
چشم

دانش فضایی:

::  ثقصض  ::
میشه اینو یکم توضیح بدید اصلا متوجه نمیشم

زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر
نموده و سپس به بعد چهارم تغییر می نماید

دروغ چرا؟
ما خودمان هم متوجه نمی‌شویم

دانش فضایی:

::  احمد  ::
چرا زمین تاریک میشود؟ آیا کهکشان جلوی خورشید را میگیرد و این سوال وقتی تاریک شود زمین مثل شب است تا رعد و برق و چیز های شگفت انگیز پیش می افتد و بعد این سوال چه موقع خورشید خاموش میشه و این هم یک سوال وقتی زمین تاریک شود دما چند درجه میشود آیا ما یخ میزنیم یا برف میبارد

به همه مقدسات سوگندتان می‌دهم اول مقاله را بخوانید

دانش فضایی:

::  فرح  ::
سلام اقای فضایی، خسته نباشید، ببخشید شما تو این مطلب نوشتین 3تا 5 دی شایعه است که این اتفاق می افته ، ولی راستیتش همه جا میگن که 1تا 3 دی خورشید گرفتگی میشه!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی فردای شب یلدا، حالا چه جوریاست؟

چه فرقی می کنه؟
ما که گفتیم کلا شایعه است و قرار نیست اتفاقی بیافتد.

دانش فضایی:

::  مراد مشكي  ::
سلام ممنون از سايتتون بسيار عاليست ولي به نظر من نه جهان ما تغيير پيدا ميكنه و نه هيچ اتفاقي براي زمين ميوفته شايد يه روز خورشيد گرفتگي بشه اونم معلوم نيست پس به حرفهاي بشر باور نكنيد

::  شروین  ::
این جریان واقعیت داره وحتما اتفاق می افته

::  Milad  ::
اخرت ازمان همین شایعه هاست که تو روز روشن مخ مردمو گیر اوردنو باور کنید بزرگ ترین تجاوزی که تا به حال به مغز بشر کردن

::  sude  ::
با سلام

حالا جدی جدی قراره اتفاقی بیفته؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

حرص نخور!!!!!!!شوخی کردم!!!!!!!

واقعا کاش مردم یه کم واقع بین بودند،بعضی افراد باپذیرفتن این شایعات حتی عقاید خودشون روهم نادیده می گیرند!!!

::  soha  ::
امیدوارم که واقعا شایعه باشه اما دوست من گفت که خودش تو اخبار شنیده در هر صورت واقعا گیج شدم از مطالبتون لذت بردم ازتون متشکرم تحت هر شرایطی باید منتظر اون روز بمونیم

از دوستتان نپرسید کدام اخبار؟ ساعت چند؟ چه روزی؟ و بعدش بروید از چند نفر دیگر بپرسید آیا آنها هم همین خبر را شنیده اند یا نه؟
همیشه شکاک باشید! این اولین اصل داشتن تفکر علمی است.

دانش فضایی:

::  احمد  ::
دما چند درجه است آیا 100در100 اتفاق می افتد این تاریکی در 3 روز

کاش قبل از پیام گذاشتن خیلی سریع یک نگاهی به محتوای مقاله می انداختید!

دانش فضایی:

::  نیکا نیک پیکران  ::
تورو خدا من که خیلی میترسم لطفا یکی یه جواب به من بده اره یا نه من هنوز جوونم نمیخوام بمی رم هزار تا ارزو دارم به من هم لطفا یه جوابی بدین همهی سایت ها رو دنبالش گشتم ولی هر سایت یه جوابی میده.

جواب شما که واضح و روشن تو همین سایت داده شده است. اما مثل اینکه شما نمی خواهید واقعیت را ببینید.

دانش فضایی:

::  احمد  ::
آیا واقعی است و این سوال که دما در کره ی زمین به چند درجه میرسد

!!!

دانش فضایی:

::  ژاله  ::
اینجای که من زندگی میکنم مردم خیلی وحشت کردن واقعا با حرفها ودلایل منطقی تون جایی برای سوال نذاشتید
ممنونم دلم آروم شد

خدا را شکر....
خدا را شکر....

دانش فضایی:

::  بهار  ::
با احترامات فراون دانش فضایی!تاریک شدن زمین یک شایعه محض است غیب را جز خداوند هیچ کسی نمیداند چطور باجرئت میگویند که زمین ۳ روز تاریک خواهد شد؟

::  zamin  ::
که اینطور سانسور دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کدام سانسور؟

دانش فضایی:

::  احمد نوید  ::
در نظز من این ها همه دروغ است . دروغ است . دروغ است .........

::  مهدی  ::
امروز یک دی هست اتفاقی نیفتاده

::  احمد  ::
دما چند درجه است لطفا بگویید لطفا خواهش می کنم

دما به منفی ۱۳۵۴ درجه سانتی گراد خواهد رسید و زمین سه روز تاریک خواهد شد!
دلتان خنک شد
دوست من!
هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.... همه اینها شایعه است.

دانش فضایی:

::  محمد نجفی  ::
سلام نظرمن اینکه اشخاصی که این شایعات راه اندختند دوچار مشکل مالی شده اند وبرای حل مشکلشون رو به تخیلات آورده اند.که الحق خوب ترفندی به کار گرفته اند نه تنها خود بلکه باعث کسب درآمد خیلی ها شده اند که جای تحسین دارند. خوش باشید

::  ازاده  ::
مطلبتون خیلی جالب بود ممنون

::  سارینا  ::
سلام اومدیم وتاریک نشداصلایه همچین اتفاقی نیافتاداونوقت چی میشه شایدهمه ی ایناشایعه باشه

::  کیوان سللطانی  ::
همچین اتفاقی به احتمال80درصد می افته کسانی که باور نمیکنید بهتره که باور کنید تمام

چشم!
تمام!

دانش فضایی:

::  siamak  ::
آغا تو تبریز فانوس قیمتش شده بود 300هزار تومن !!!
باز هم مردم با فرهنگ ایران حماسه آفربد...

::  رامین  ::
با سلام
ببخشید الان که دو روز گذشت پس چرا هیچ اتفاقی نیفتاد؟
اینا به نظر شما شایع نیست؟؟؟؟؟

یعنی این همه ما اینجا نوشتیم٬ شما متوجه نشدید که شایعه است؟

دانش فضایی:

::  احمد  ::
پس شما ... میخورید میگین که اتفاق می افه راستشو بگین که تفاق نمی افته چرا کشش می دین

این هم نتیجه زحمتهای ما

دانش فضایی:

::  احمد  ::
آیا شما راست میگین

::  shima  ::
اول بزار بازم بخندم خ خ خ خ خ خ خ :-))

دیدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدییییییییییییین....ضایع شدیییییییییییییییین؟هوووووووم؟
کو آفتاب نمیبینم؟؟؟!!!
میگم مردم ایرانو ساده گیر اوردن هی باور نمیکینین!!!!
بچه ها بیاین از الان تصمیم بگیریم که دیگه گول آقا گرگه رو نخوریییییم...بااااااااااااااااشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستون دارم :-*
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
راستی برا منم یه جوابی بدین دیگه...قهر میکنمااااا:-(

آخه شیما جان حرف حساب که جواب نداره٬ داره؟
در ضمن از همین حالا دوستان دارند خودشان را برای شایعه بعدی آماده می کنند.
خیلی ها هم معتقدند فقط چند روزی اشتباه محاسباتی شده که با توجه به قدمت چند هزار ساله این پیشگوییها طبیعی است و ادامه ماجرا...
حالا حالاها آقا گرگه با ما کار دارد!

دانش فضایی:

::  احمد  ::
پس چرا اتفاقی نیافتاد شما ما را گیر آوردین با این کلمات بیخودی مثلا زمین بعد 3 به صفر و بعد صفر به بعد4 میرسد چرا دروغ می گین راستشو بگین که این چنین وجود ندارد {امروز 3دی ماه است پس چرا زمین روشن است}دروغ گو ها

احمد جان شما که خیلی حرفهای ناجوری بلدی و ما را مجبور کردی نصف حرفهاتون را سانسور کنیم لااقل یک زحمتی بکشید و یک بار این متن را بخوانید.
اگر حوصله خواندن ندارید ما یک برنامه رادیویی هم آماده کرده ایم. لااقل آن را گوش کنید
بعد تشریف بیاورید اینجا و قلم مبارکتان را بچرخانید و حرفهایی که مناسب شخصیت شما و ما و خوانندگان است بر نوک مقدس قلم جاری کنید
شما مثلا ایرانی هستید. حرمت ایرانی بودن خودتان را حفظ کنید

دانش فضایی:

::  بهار   ::
ایمروز قرار بود که دنیا سه روز تاریک شود اما چرا نشد؟؟؟؟
پس معلوم گردید که حرف انها جز دروغ چیزی بیش نبود,انها ابدآ از غیب سخن گفته نمیتواند به هر اندازه که علم هم پیش برود .ا

::  samiraasad  ::
دمتون گرم منم گفتم دوروغه حالا دیدید دوروغه من از اولش گفتم دوروغه میشه جواب منم بدین وقتی جواب میدین از خنده میمیرم

سمیرااسد جان دروغ نه دوروغ... مجید جان!!!
مثل اینکه ما خیلی باحال جواب می دیم. آره؟

دانش فضایی:

::  سیبس  ::
به نظر من این اتفاق یک روزی خواهد افتاد شاید میخواستند امتحان کنند که واکش مردم چطور خواهد بود . اسمان پر است از شهاب سنگهای کوچک و بزرگ و ستاره ایی که دارند در آسمان ول میگردند

ای بابا
نامردا با این امتحانشون ما را که حسابی تحت فشار قرار دادند.

دانش فضایی:

::  بچه اردبیل  ::
چی چی بخندیم خودتون رومسخره کردین بااون نظرهای بی خودی من که نمیدونم ولی این اتفاق نابودی یابرخوردسنگ به زمین وجودداردسنگی به بزرگی میدان فوتبال برازمین یک فاجعه بزرگ داره خنده داره آره؟؟؟
این ویدیوروازشبکه نشنال جئوگرافیگ ضبط کردم که حقیقت داره من بانظربقیه مردم کاری ندارم

برخورد شهاب سنگها با زمین اتفاقی است که هر لحظه امکان وقوعش می رود. اما امروزه شبکه هایی از تلسکوپهای نوری و رادیویی مشغول رصد اجرام نزدیک به زمین هستند و هر خطری را از مدتها قبل شناسایی می کنند. در چنین حالتی سالها زمان در اختیار بشریت قرار دارد تا فکری برای این اهریمن خانمان سوز پیدا کند.

دانش فضایی:

::  samiraasad  ::
خداییش خیلی خوب ضایعم کردید دمتون گرم دارم از خنده میمیرم فقط من نفهمیدم این مجید که نوشتین یعنی چی تو رو خدا جواب بدین وقتی جواب میدین از خنده میمیرم

این داستانش به سن شما قد نمی دهد.
زمان ما یک مجید جانی در تلویزیون بود که همش همه چیزو غلط میگفت. بعد آقای مجری بهش مثلا می گفت:
لباس فضایی ... نه کالباس غذایی مجید جان

دانش فضایی:

::  بنیاد  ::
یه سوال آیاشما حرف های سازمان فضایی ناساروقبول دارین؟؟؟بادلیل بله یاخیر.چون ناسااین پیش بینی روکرده بود.من که ازچشام بیشتربه ناسااحتماددارم

در مقابل یک سوال شما من چند سوال دارم:
۱. آیا شما اطمینان دارید ناسا این قضیه ۳ روز تاریکی را پیش بینی کرده است. چون می شود با دلیل و برهان قاطع به شما ثابت کرد که ناسا نه تنها این موضوع را پیش بینی نکرده بلکه در بیانیه ای آن را رد هم کرده است
۲. ؟امروز که شما این پیام را گذاشته اید ۵ روز از زمان پیش بینی شده برای آن رویداد ۳ روز تاریکی گذشته است. حالا هر کسی هم که پیش بینی کرده بود آیا شما نباید یک ذره٬ فقط یک ذره در صحت آن شک کنید

دانش فضایی:

::  یبیس  ::
تو یه مستند دیدم که برای جلوگیری از برخورد شهاب سنگها میخوان قسمتی از شهاب سنگ رو با نور خورشید ذوب کنند تا بخاری که در اثر سوختن ایجاد میشود شهاب سنگ رو از زمین دور کند.ویا میخواهند با بمب اتم منفجر کنند که در این صورت تکه سنگهای آلوده به اورانیوم بر سر مردم خواهد بارید.

میخواستم بپرسم که آیا بعد از انفجار تکه های شهاب سنگ که در جو زمین خواهند سوخت باز هم امکان داره که اورانیوم شون باقی بماند؟؟؟

راستش اطلاعات اتمی ما کلا ناقص است.

دانش فضایی:

::  بنده حقیرناسا!!  ::
ميدونين چيه کاش ايران هم مثل سازمان فضايي ناسا ميشدکه مطمئناهم نميشه حالامن کيلپ شودانلودکردم خداي ناسابراجهان زحمت ميکشه مابايدقدرشوبدونيم حتااونها فضاروهم به دست خودشون گرفتن
واقعاسخته هابخواي بري به فضابرامن ناراحت کننده بوداون کيلپ ناسا واقعازحمت ميکشه مابايدقدرشناس اونهاباشيم نه اينکه براشون دسيسه ايجادکنيم وبگيم مرگ بر.....!حالاخداي نظرشمابراناساچيه؟؟؟؟اون پيش گويي روهم ناسانگفته بودبراش حرف درآوردن

::  هانیه  ::
هرکی اون نظربالای روفرستاده که ناسابراجهان زحمت میکشه واقعاراس میگه دمت گرم بنده حقیرناساامیدوارم خداپشت پناه اون سازمان فضایی ناساباشه ومواظب اش باشه ودرهمه کارهاموفق باشن>سایت دانش فضاهم عالی هست دست تون دردنکنه سایت خوبی دارین

::  مهدی غیاثی  ::
یعنی این کامنت‌ها عااالیه! پاسخ‌های شما به این کامنت‌ها هم همینطور!

راستی، توی اون سه روز که خورشید پشت کوه قایم شده بود، شما کی ناهار خوردید؟!

ساعت ۱۲ ظهر.
شما چطور؟!!!

دانش فضایی:

::  غلام ک.م  ::
زحمات شما قابل تقدیر است.
از مطالبتان لذت بردم.

ممنون از شما که وقت گذاشتید

دانش فضایی:

نظر شما چیست؟                         
 
*  نام و نام خانوادگی
*  پست الکترونیک
(نمایش داده نخواهد شد)
آدرس وبگاه

دانش فضایی همواره آماده پاسخگویی به پرسش‌های شما درباره مقالات منتشر شده٬ است .

شما همچنین می‌توانید با استفاده از این فرم اطلاعات تکمیلی خود را درباره این مطلب با سایر خوانندگان دانش فضایی به اشتراک بگذارید.

 

صفحه نخست

رویدادهای فضایی

مقاله‌های علمی

مراكز فضایی دنیا

اینترنت و فضا

ارتباط با ما

درباره دانش فضایی

انوشه انصاری

ایران در فضا

رادیو دانش فضایی

تلویزیون دانش فضاییآخرین مطلب:

 

RSS Feed

با عضو شدن در لیست علاقمندان دانش فضایی، اولین کسی باشید که مطالب این وب‌سایت را می‌خوانید٬ می‌بینید یا می‌شنوید:

::  عضو شوید  ::


دوست دانش فضایی شوید

فیدبرنر دانش فضایی دانش فضایی در توییتر دانش فضایی در فیس‌بوک دانش فضایی در فرندفا دانش فضایی در پیغامک 

تبلیغات
موسسه طبیعت آسمان شب٬ فروشنده انواع تلسکوپ و دوربین دوچشمی٬ میکروسکوپ٬ لوازم عکاسی٬ سه پایه و مقر٬٬ کتاب و پوستر و طراح و سازنده انواع رصدخانه و آسمان نما
خرید و فروش انواع تلسکوپ
 

 

معرفی یک کتاب فضایی
معاهدات و اصول فضای ماورای جو سازمان ملل متحد
معاهدات و اصول ماورای جو سازمان ملل متحد

 

دانشنامه فضایی٬ سازمان فضایی ایران
مجله نجوم
پارس اسکای

آویا٬ پایگاه اطلاع‌رسانی هوافضای ایران

نظر خود را درباره دانش فضایی به آلکسا بگویید

قطار وبگردی

ايروشاپ٬ اولين فروشگاه اينترنتي تخصصي مهندسي هوافضا

پرسش و پاسخ‌های کانوت

صفحه نخست   .  درباره دانش فضایی   .  نقشه سايت   .  تماس با دانش فضایی  انوشه انصاری٬ بانوی ایرانی در فضا

 برداشت از مطالب وب‌سايت   دانش فضایی  به شرط ذكر منبع و ايجاد لينك به صفحه مطلب مورد نظر،  آزاد است